Zamknij
REKLAMA

Słuchacze uniejowskiego uniwersytetu uczyli się jak dbać o serce

10:58, 01.12.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki.

Spotkanie z lekarzem med. Błażejem Chmieleckim odbyło się 29 listopada 2018 roku w Uniejowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Podczas wykładu słuchacze mogli dowiedzieć się o profilaktyce chorób serca oraz jak zadbać o własne zdrowie najprostszymi, darmowymi metodami.

,,Ruch zastąpi prawie każdy lek, podczas gdy żaden lek nie zstąpi ruchu".
Podsumowując półtoragodzinny wykład, który poprowadził lekarz medycyny rodzinnej - Błażej Chmielecki, można powiedzieć, że to ruch i aktywność fizyczna jest najprostszym i darmowym sposobem na lepsze zdrowie i samopoczucie. Uczestnicy wykładu wyszli z "Zieloną receptą" na zdrowie, w której zaleceniem była m.in. codzienna aktywność, która powinna towarzyszyć każdemu, chociażby w postaci spacerów czy gimnastyki.

Podczas spotkania, które odbyło się w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa doktor Chmielecki mówił także o czynnikach ryzyka chorób serca, sposobach na obniżanie ciśnienia oraz motywacji i systematyczności w aktywności fizycznej. Spotkanie z lekarzem to prawdopodobnie nie ostatni taki wykład dla słuchaczy uniwersytetu. Kolejne spotkanie z Błażejem Chmieleckim planowane jest na początku przyszłego roku, a tematem kolejnego wykładu będą zagadnienia, które zasugerują sami uczestnicy. 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone