Zamknij
REKLAMA

Wigilia na rynku pełna atrakcji [ZDJĘCIA]

08:47, 17.12.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Przez całą imprezę św. Mikołaj pozował do zdjęć i rozdawał cukierki.

Niezwykły klimat i moc atrakcji czekało na wszystkich, którzy 16 grudnia 2018 roku zjawili się na wigilii harcersko - miejskiej, która odbyła się na uniejowskim rynku. Podczas imprezy harcerze przekazali także lokalnym władzom i mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.

Impreza roczpoczęła się korowodem, który ruszył sprzed siedziby hufca i przemaszerował z towarzyszeniem Orkiestry Dętej ZHP-OSP w Uniejowie na rynek, gdzie odbyła się wigilia organizowana przez Komendę Hufca ZHP im. M.Konopnickiej w Uniejowie i Urząd Miejski w Uniejowie.

Podczas wigilii można było przejechać się konną bryczką, wysłuchać koncertów orkiestry dętej, zespołów EFATHA i GRZMIĄCA. Nie zabrakło również występów młodych artystów z terenu gminy. 

Imprezie towarzyszył także kiermasz ozdób świątecznych, zabawy plastyczne dla dzieci, pokaz baniek mydlanych oraz gorący poczęstunek, który możliwy był dzięki licznym sponsorom i przyjaciołom uniejowskiego hufca. Każdy mógł za darmo spróbować m.in. pysznych pierogów, bigosu czy rozgrzać się gorącym kompotem, barszczem oraz zupą pieczarkową. Harcerze tego dnia rozdawali mieszkańcom także sianko na wigilijny stół oraz pierniczki i cukierki.

Widowiskowy pokaz teatru ognia zaprezentowała grupa D-H z Łodzi.


Na kościelnej 25-metrowej dzwonnicy zawisła świąteczna ozdoba, którą instalował Jacek Świątczak z UM w Uniejowie. 

Również pracownice Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Uniejowie tego dnia częstowały cukierkami.

Betlejemskie Światło Pokoju odebrali burmistrz Józef Kaczmarek i starosta Małgorzata Komajda.

Tradycyjnie już komendant hufca Małgorzata Rosik przekazała mieszkańcom i lokalnym władzom Betlejemskie Światło Pokoju, które teraz za pośrednictwem harcerzy będzie docierało do domów oraz lokalnych instytucji, firm i urzędów.

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone