Zamknij
REKLAMA

Warsztaty garncarskie w Uniejowie [video]

07:30, 13.02.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Warsztaty garncarskie to jedna z atrakcji, jakie przygotował na tegoroczne ferie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie. Zajęcia z dziećmi poprowadził Łukasz Dzieciątkowski, który uczył się tej sztuki już jako dziecko, a od dziesięciu lat sam prowadzi warsztaty.

Warsztaty, podczas których lepiono z gliny kubki, miseczki, skarbonki i wazony zorganizowano 12 lutego w ramach zajęć odbywających się w  Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie. Zajęcia poprowadził Łukasz Dzieciątkowski, który uczył się tej sztuki już jako dziecko, a od dziesięciu lat sam prowadzi warsztaty garncarskie. Garncarstwo w rodzinie Dzieciątkowskich jest kultywowane już od pięciu pokoleń, a dzięki zaproszeniu do Uniejowa pana Łukasza, ponad trzydziestoosobowa grupa dzieci mogła własnoręcznie przygotować gliniane naczynia, które po wysuszeniu będą pełniły rolę wyjątkowych dekoracji.

Zobacz film z warsztatów:

Dzieci m.in. z gminy Uniejów i Wartkowic, które uczestniczyły w warsztatach mogły pracować na kole garncarskim oraz poznać podstawowe techniki wytwarzania wyrobów z gliny.


Każda pojedyncza sztuka jest ręcznie toczona na kole garncarskim poprzez odpowiednie ułożenie dłoni.

 

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone