Zamknij
REKLAMA

Z Paryża do Uniejowa. Spotkanie z Krystyną Mazurówną [FOTO i WIDEO]

08:01, 15.02.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. M.Kubacki

13 lutego 2019 roku w Uniejowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku zorganizowano spotkanie z tancerką, choreografem i niezwykle ciekawą osobowością - Krystyną Mazurówną, która na co dzień mieszka w Paryżu.

Wydarzenie zatytułowane "Jak cieszyć się życiem" to także spotkanie autorskie z Moniką Mularską-Kucharek, współautorką książki pt. "Srebrne tabu. Przyjaźń, miłość i seks w wieku dojrzałym", której jedną z bohaterek jest właśnie Krystyna Mazurówna. Spotkanie z paniami to kolejna inicjatywa uniejowskiego uniwersytetu.


Rozmowę z Krystyną Mazurówną poprowadziła Monika Mularska-Kucharek -  doktor socjologii, terapeutka, trener umiejętności psychospołecznych, współautorka książki pt. "Srebrne tabu. Przyjaźń, miłość i seks w wieku dojrzałym"

Krystyna Mazurówna urodziła się 20 stycznia 1939 we Lwowie. To polska tancerka, choreografka, pisarka i dziennikarka pracująca we Francji, solistka Casino de Paris. W 1957 ukończyła warszawską Szkołę Baletową w klasie Leona Wójcikowskiego. Od 1968 mieszka w Paryżu. Jest autorką choreografii m.in. dla Teatru Wielkiego w Łodzi i Teatru Żydowskiego w Warszawie. Była choreografem w paryskim teatrze „Élysées Montmartre”. Tworzyła także choreografie dla uczestników w telewizyjnym programie TVN You Can Dance – Po prostu tańcz. Wydała cztery książki autobiograficzne: Burzliwe życie tancerki (2011), Moje noce z mężczyznami (2012), Ach ci faceci! (2016) i Nasi za granicą (2018). 

Podczas spotkania w Uniejowie Krystyna Mazurówna opowiadała o tym, jak cieszyć się życiem oraz podzieliła się zabawnymi historiami ze swojej biografii. Jak można było się przekonać podczas spotkania w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, artystka z wielkim dowcipem opowiadała o swoim byłym mężu, rodzinie i życiu w Paryżu.

Na zakończenie spotkania charyzmatyczna 80-latka dała również próbkę swego tańca oraz pozowała do zdjęć z słuchaczkami uniwersytetu. Zapraszamy na relację wideo, w której artystka przyznaje się, że ma 80 lat, mówi o swojej obsesji mieszkaniowej i zdradza dlaczego nie ma samochodu. Wyjawia również co robi, że tak świetnie wygląda i znakomicie się czuje. Zobaczymy również jak tańczy!


Krystyna Mazurówna i Monika Mularska-Kucharek podczas podpisywania swoich książek.

 

 

 

 

 

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone