Zamknij
REKLAMA

Czy egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów w gminie Uniejów odbędą się?

08:23, 10.04.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

W gimnazjach i ósmych klasach szkół podstawowych, w tym i przyszłym tygodniu, odbędą się egzaminy końcowe. Termin podstawowy w gimnazjach to 10-12 kwietnia, dla ósmoklasistów 15 i 16 kwietnia. W wielu szkołach w kraju, w związku ze strajkiem nauczycieli terminy egzaminów są zagrożone ze wzgledu na problemy ze skompletowaniem komisji egzaminacyjnych. Czy egzaminy w szkołach w gminie Uniejów odbędą się w terminie?

Według  p.o. dyrektora Szkoły Podstawowej w Uniejowie Piotra Kozłowskiego, egzamin gimnazjalny w uniejowskiej szkole, pomimo strajku odbędzie się bez przeszkód. Dyrekcji udało się zorganizować na okres strajku składy komisji, które będą funkcjonować w tym czasie.

Uniejowscy gimnazjaliści rozpoczną pierwszy egzamin gimnazjalny dzisiaj o godzinie 9.00 od części humanistycznej. Według dyrekcji szkoły, kolejne części egzaminów gimnazjalistów oraz egzaminy ósmoklasistów również odbędą się zgodnie z planem. 

Do egzaminu gimnazjalnego w Uniejowie przystępuje 55 uczniów, a wśród ósmoklasistów, którzy egzamin będą zdawać w następnym tygodniu  45 osób.

Także szkoły podstawowe w Wieleninie i Wilamowie przyłączyły się do strajku. Jednak jak zapewniają dyrektorzy tamtejszych szkół - Elżbieta Goszczyk i Edyta Miśkiewicz, egzaminy dla ósmoklasistów odbędą się w wyznaczonym terminie. W Wieleninie egzamin będzie pisać 15 uczniów a w Wilamowie 10. Według wstępnych informacji w składach komisji egzaminacyjnych szkół, w których strajkują nauczyciele, znajda się m.in. katecheci.

[ZT]1977[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone