Zamknij
REKLAMA

K-Flex Polska ma nowy zakład w Wieleninie Kolonii. Uroczyste otwarcie nowej hali [ZDJĘCIA]

14:12, 10.04.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Uroczyste otwarcie nowej części produkcyjno-magazynowej w firmie K-Flex Polska odbyło się się dzisiaj 10 kwietnia 2019 r. w Wieleninie Kolonii. Nowa hala ma powierzchnię 18 tysięcy metrów kwadratowych i jest kolejną inwestycją firmy, która jest obecnie największym pracodawcą na terenie gminy Uniejów. Na uroczystość z Włoch przyjechali założyciel firmy Amedeo Spinelli i prezes spółki Carlo Spinelli.

W uroczystościach wzięli udział włoscy właściciele grupy K-Flex oraz przedstawiciele firmy z Francji i Niemiec. Wśród gości znaleźli się także przedstawiciele samorządu i lokalnych instytucji, m.in. Małgorzata Komajda – starosta poddębicki, Piotr Majer - wicestarosta, Józef Kaczmarek – burmistrz Uniejowa i ks. Jarosław Olszewicz -proboszcz parafii w Wielninie, który dokonał poświęcenia nowej hali. Podczas części oficjalnej byli obecni także Bartlomiej Gröbner - dyrektor zarządzający K-Flex Polska, dyrektor handlowy K-Flex Polska - Jacek Kida oraz dyrektor zakładu produkcji polietylenu i błon klejowych - Tomasz Dużak, który oprowadził gości po nowym zakładzie.

 

,, Dzisiejszy dzień to następny etap rozwoju naszej firmy w Polsce. Decyzja o utworzeniu zakładu w Wieleninie podjęta ponad 10 lat temu, uważam, że była decyzją słuszną i dzisiaj owocuje. Sukces, który dzisiaj świętujemy jest naszym wspólnym sukcesem, bo K-Flex to przede wszystkim zespół ludzi zaangażowanych w realizację wspólnego celu. Razem tworzymy K-Flex. Nowa inwestycja pozwoli nam poszerzyć gamę produktów, będziemy mogli szybciej i lepiej dostarczać nasze wyroby oraz lepiej konkurować na rynku polskim , europejskim oraz światowym - mówił  dyrektor zarządzający K-Flex Polska Bartłomiej Gröbner. Zakończenie budowy tego zakładu to jednak nie koniec naszej rozbudowy. Planujemy dalej się rozwijać, realizując kolejne  inwestycje i tworząc nowe miejsca pracy".

Kolejnym inwestycjom i rozwojowi K-Flex Polska ma sprzyjać nie tylko dobra współpraca z lokalnym samorządem, ale również przystąpienie do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, o czym poinformowano podczas dzisiejszej uroczystości.

Firma K-Flex powstała we Włoszech 30 lat temu i dzisiaj poza Wieleninem, ma swoje zakłady również w Chinach, Malezji, czy Stanach Zjednoczonych. Jej produkty wykorzystano m.in.. przy budowach Stadionu Narodowego w Warszawie, Grand Hotel w Sopocie, Portu Lotniczego Kraków-Balice czy nowego Dworca Łódź Fabryczna. Wśród produktów z szerokiej gamy K-Flex znajdują się m.in. materiały do izolacji instalacji chłodniczych, instalacji grzewczych i solarnych, wentylacyjnych oraz produkty przeciwpożarowe. W Wielenienie Kol. firma rozpoczęła swoją działalność w czerwcu 2002 roku zatrudniając 3 osoby. Dzisiaj to największy pracodawca w gminie Uniejów, który do końca roku będzie zatrudniał blisko 750 osób. Powstanie hali o łącznej powierzchni 18 tysięcy metrów kwadratowych wiąże się również z zatrudnieniem co najmniej 100 dodatkowych pracowników.

W liczącej 18 tysięcy metrów kwadratowych hali znajduje się o magazyn o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych oraz część produkcyjna. Do końca maja w zakładzie działać ma pięć nowych linii produkcyjnych. Jak mówi dyrektor zarządzający K-Flex Polska, wszystkie nowe maszyny mają pojawić się w zakładzie jeszcze w kwietniu.

[ZT]1915[/ZT]

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

kivus76kivus76

6 3

Jak bym się aż tak nie cieszył z tej inwestycji. Spytajcie mieszkańców ul. Kurczaki w Łodzi czy cieszą się z sąsiedztwa z fabryką Hutchinson... Byłem, wąchałem i zdanie na ten temat mam. Niby co tu takiego dobrego dla naszego kraju - kolejna fabryka która będzie zatruwać środowisko? Miejsca pracy będą i owszem. Tylko to dalece krótkowzroczne. 21:25, 10.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

0 2

To jest 850 miejsc pracy. Drugiego takiego pracodawcy w gminie nie ma. To też należy uwzględnić. 16:34, 12.04.2019


kivus76kivus76

2 1

To się zgadza. Ale miejsca pracy to nie wszystko... Koszty środowiskowe mogą być znacznie większe i wpłynąć na większą liczbę mieszkańców. Fabryka postoi 10-20 lat i sami zobaczycie. Mądry Polak po szkodzie - jak zwykle. 08:38, 13.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone