Zamknij
REKLAMA

“Bieganie, Nie Nuda”, czyli biegną żeby pomagać [FOTO, WIDEO]

07:15, 12.04.2019 | M.K
Skomentuj Fot. Michał Kubacki
REKLAMA

Witold Obuchowicz i Maksym Lange przebiegną w tydzień około 300 kilometrów. Dla dwóch biegaczy to nie tylko mierzenie się z samym sobą, ale też udowodnienie sobie i innym, że dwójka zwykłych ludzi może zrobić coś dobrego. Coś dobrego, czyli konkretnie- zorganizowanie zbiórki ubrań i jedzenia dla potrzebujących. Wczoraj, swoją kolejną ponad 42 kilometrową trasę zakończyli w Uniejowie, a na ostatnie kilometry dołączyły do nich biegaczki Klubu Biegacza Geotermia Uniejów.

Jak mówią sami o sobie, są dwójką idealistów, wolnomyślicieli, wierzących, że na świecie może być choć ciut lepiej. Lubią trudne wyzwania i realizację szalonych pomysłów. Dzięki  ,,Projektowi z buta'', poprzez który promują wyprawę „Bieganie, Nie Nuda”, chcą pomóc  Klubowi Profilaktyki Środowiskowej „Nie Nuda” w Ozorkowie, któremu kończą się finanse umożliwiające skuteczną pracę przez ten rok. 

,,Bardzo mile widziane jest udostępnianie naszej akcji wśród znajomych, czy to przez fb, czy drogą „pantoflową”. Zależy nam na dotarciu do jak największego grona osób, z jasnych powodów- im większa ilość ludzi obserwuje wydarzenie, tym potencjalni sponsorzy chętniej dają pieniądze. Poza tym, wydaje nam się, że to może być całkiem ciekawa przygoda i dla Was, jako obserwatorów. Doświadczenie z poprzednich wypraw podpowiada, że zawsze zaskakują jakieś niespodzianki. Serdecznie zapraszamy do kibicowania, pewnie bardzo przyda nam się Wasze wsparcie, każdego dnia, na ostatnich kilometrach. Jeśli ktoś przy nas sobie potruchta, też pewnie będzie ciepło na sercu'' - mówią biegacze.

 

Zobacz co powiedzieli biegacze podczas pobytu w Uniejowie [ROZMOWA]:


Od lewej: Witold Obuchowicz i Maksym Lange.


Wczoraj część trasy z Witkiem i Maksymem pokonali także żołnierze z Leźnicy Wielkiej, którzy dołączyli do szczytnej akcji. Fot. Projekt z buta.

 


fot. www.uniejow.net.pl


fot. www.uniejow.net.pl


fot. www.uniejow.net.pl

Dzisiaj panowie rano wyruszają z Uniejowa, by pokonać kolejne 42,195 km. Meta czwartego dnia biegu zlokalizowana jest w ,,Pierogarni Złote Jabłko" w Poddębicach. 15 kwietnia Witek i Maksym zakończą swój trzystukilometrowy bieg w Łodzi, skąd wyruszyli we wtorek.

Ktokolwiek chciałby wesprzeć świetlicę finansowo, może to zrobić dokonując wpłat na jej konto, dodając dopisek w tytule przelewu:

„BNN darowizna na cele statutowe” Dane odbiorcy: Nr konta: 33 1240 2539 1111 0010 6255 8843 STOWARZYSZENIE MONAR – Klub Profilaktyki Środowiskowej NIE NUDA w OZORKOWIE UL. LISTOPADOWA 9A LOK. 111/112/113 95-035 OZORKÓW

Po zakończeniu wyprawy biegacze podsumują ile udało się zebrać wraz z kosztorysem na co zostanie spożytkowana kwota.Oczywiście każda wpłacona, chociażby najmniejsza kwota, to ogromna pomoc dla klubu z Ozorkowa. 

Warto przypomnieć, że w Szkole Podstawowej w Uniejowie do 15 kwietnia zorganizowana jest zbiórka żywności, która rozpoczęła się w poniedziałek 8 kwietnia. Każdy kto zechce wspomóc akcję może przyjść do szkoły w Uniejowie, gdzie wystawiony jest specjalny wózek na dary. Podczas swojej wyprawy biegowej biegacze chcą zebrać: - jedzenie z długim terminem przydatności- kasze, ryże, konserwy etc oraz ubrania sportowe dla młodzieży ze świetlicy.

[ZT]1974[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA