Zamknij
REKLAMA

Uniejowianie uczcili święto Konstytucji 3 Maja [FOTO i WIDEO]

15:13, 03.05.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki

Uniejowskie obchody 228. rocznicy ustanowienia konstytucji rozpoczęły się od uroczystości przy Pomniku Bohaterów Września 1939. W gminnych obchodach Święta Narodowego 3 Maja wzięli udział przedstawiciele samorządu, lokalnych instytucji oraz wojska.

Obchody 228. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczął przemarsz uczestników i pocztów sztandarowych spod domu harcerza na uniejowski Rynek.

Po odegraniu hymnu państwowego przez Orkiestrę Dętą ZHP-OSP Uniejów głos zabrał przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie Mirosław Madajski. Pod Pomnikiem Bohaterów Września 1939 roku delegacje złożyły wiązanki i odczytany został Apel Pamięci, po którym Kompania Honorowa I Dywizjonu Lotniczego z Leźnicy Wielkiej oddała salwę honorową. Po uroczystościach w Rynku, w kolegiacie została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone