Zamknij
REKLAMA

Wojewódzki Dzień Strażaka 2019 w Uniejowie [zdjęcia]

18:52, 11.05.2019 | M.K
Skomentuj Fot. Michał Kubacki
REKLAMA

Kilkuset strażaków z całego województwa łódzkiego wzięło udział w obchodach Wojewódzkiego Dnia Strażaka, które zorganizowano 11 maja  2019 r. w Uniejowie.

Dzień Strażaka Województwa Łódzkiego rozpoczął się od przemarszu do uniejowskiej Kolegiaty, gdzie odprawiona została uroczysta Msza święta.  Po mszy strażacy oraz zaproszeni goście przemaszerowali z udziałem Orkiestry Dętej ZHP-OSP w Uniejowie na plac przy Zamku, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

Mszę św. sprawowali: ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz – proboszcz parafii w Uniejowie oraz kapelan strażaków – ks. Adam Stańdo.

Przemarsz strażaków.

Podczas obchodów uhonorowano jednostki OSP, które w roku 2019 obchodzą Jubileusz 100-lecia powstania oraz wręczono odznaczenia strażakom OSP za długoletnią pracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Jednostki OSP w Popowie, OSP Proszenie, OSP Rossoszyca i OSP Wilamów za długoletnią działalność na rzecz OSP otrzymały najwyższe odznaczenia Związku OSP RP.


Na zakończenie odbyła się także ceremonia wręczenia tytułów w akcji "Strażak Województwa Łódzkiego" organizowanej przez Dziennik Łódzki.

W województwie łódzkim działa prawie 1500 Ochotniczych Straży Pożarnych, które skupiają ponad 60 tysięcy strażaków ochotników.


 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA