Zamknij
REKLAMA

Wojewódzki Dzień Strażaka 2019 w Uniejowie [zdjęcia]

18:52, 11.05.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki

Kilkuset strażaków z całego województwa łódzkiego wzięło udział w obchodach Wojewódzkiego Dnia Strażaka, które zorganizowano 11 maja  2019 r. w Uniejowie.

Dzień Strażaka Województwa Łódzkiego rozpoczął się od przemarszu do uniejowskiej Kolegiaty, gdzie odprawiona została uroczysta Msza święta.  Po mszy strażacy oraz zaproszeni goście przemaszerowali z udziałem Orkiestry Dętej ZHP-OSP w Uniejowie na plac przy Zamku, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

Mszę św. sprawowali: ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz – proboszcz parafii w Uniejowie oraz kapelan strażaków – ks. Adam Stańdo.

Przemarsz strażaków.

Podczas obchodów uhonorowano jednostki OSP, które w roku 2019 obchodzą Jubileusz 100-lecia powstania oraz wręczono odznaczenia strażakom OSP za długoletnią pracę na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Jednostki OSP w Popowie, OSP Proszenie, OSP Rossoszyca i OSP Wilamów za długoletnią działalność na rzecz OSP otrzymały najwyższe odznaczenia Związku OSP RP.


Na zakończenie odbyła się także ceremonia wręczenia tytułów w akcji "Strażak Województwa Łódzkiego" organizowanej przez Dziennik Łódzki.

W województwie łódzkim działa prawie 1500 Ochotniczych Straży Pożarnych, które skupiają ponad 60 tysięcy strażaków ochotników.


 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone