Zamknij
REKLAMA

Extermynator po raz piąty w Uniejowie. Ruszyły zapisy. Obowązuje limit miejsc!

07:55, 15.05.2019 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

8 czerwca po raz piąty w Uniejowie odbędzie się bieg ekstremalnyEXTERMYNATOR na dystansie około 6 km. Dokładny dystans oraz przebieg trasy zostaną wyznaczone na kilka dni przed biegiem i nie są wcześniej ujawniane.

Długość trasy może zależeć od panujących warunków atmosferycznych a jej znaczna część przebiega przez  bagno, rzekę, błoto, rowy melioracyjne, trzęsawisko, zarośla, czy też przeszkody naturalne i sztuczne. Jak mówią osoby, które startowały w poprzednich edycjach, jest to trudny i wymagający bieg. Start biegu zaplanowano na 8 czerwca, godz. 11.00 na plaży przy kompleksie termalnym. 

Głównym organizatorem i inicjatorem biegu jest Klub Biegacza Geotermia Uniejów. Warto dodać, że w biegu biorą udział m.in. żołnierze a współorganizatorem jest I Dywizjon Lotniczy z Leźnicy Wielkiej.

Adam Łukasiak z Chorek, z Zespołu Szkół im. J.Grodzkiej w Łęczycy wygrał bieg dwa lata z rzędu.

Do tej pory zapisało się 22 zawodników -  1 kobieta i 21mężczyzn (na dzień 15 maja).

Przyjmowanie zgłoszeń odbywa się za pośrednictwem strony internetowej zawodów (Inesport). Dopuszczeni do startu zostaną wyłącznie pełnoletni zawodnicy, którzy wniosą stosowną opłatę wpisową i zmieszczą się w limicie miejsc, który w tym roku wynosi 150 osób.

Opłata za bieg uzalezniona jest od tego, ile pakietów pozostało. I tak: dla pakietów 1-50 wynosi 50zł, dla pakietów 51-100 wynosi 80zł, a dla pakietów 101-150 wynosi 110zł. Termin zgłoszeń upływa w dniu 4 czerwca 2019 lub po wyczerpaniu się limitu miejsc. 

W kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn nagrody będą ekstremalne. Poza statuetkami za zajęcie pierwszego miejsca zawodnicy otrzymają skok ze spadochronem z instruktorem, drugiego -  zajęcia w tunelu aerodynamicznym, a za zajęcie trzeciego miejsca ekstremalna niespodzianka.

Organizatorami biegu Extermynator są: Klub Biegacza Geotermia Uniejów, I Dywizjon Lotniczy Leźnica Wielka, Urząd Miasta w Uniejowie, PGK Termy Uniejów sp. z o.o. i Geotermia Uniejów sp. z o.o.

[ZT]2057[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA