Zamknij
REKLAMA

Harcerski Bieg Terenowy o Puchar Burmistrza Miasta [ZDJĘCIA]

07:09, 26.05.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki

Harcerski Bieg Terenowy o Puchar Burmistrza Miasta Uniejów odbył się 25 maja 2019 roku w Uniejowie. Zawody organizowane były w ramach 32. Ogólnopolskiego Zlotu Drużyn Nieprzetartego Szlaku w Stemplewie. Najlepszą drużyną biegu okazała się 17. Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku im. Janusza Korczaka w Żninie, która wygrała po dogrywce z 9. Drużyną Harcerską Nieprzetartego Szlaku "Białe Orły" SOSW w Bartoszycach.

W imprezie uczestniczyło ponad 250 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami intelektualnymi, które brały udział w 32. Ogólnopolskim Zlocie Drużyn Nieprzetartego Szlaku w Stemplewie, który odbywał się 24-26 maja. 


Fot. © Michał Kubacki.

Uczestnicy rywalizujący w Harcerskim Biegu Terenowym o Puchar Burmistrza Miasta Uniejów na poszczególnych punktach trasy spotkali się m.in.ze strażakami uniejowskiej jednostki OSP, załogą pogotowia ratunkowego, czy też pokonywali tory sprawnościowe. Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów znalazły się także zwiedzanie zamku, haftowanie na tamborku, tańce dworskie oraz wspinaczka. 

Następnie drużyny harcerskie przeniosły się do Zagrody Młynarskiej, gdzie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników biegu. Zwycięzców Harcerskiego Biegu Terenowego o Puchar Burmistrza Miasta Uniejów udało się wyłonić dopiero po dogrywce, do której przeszło 8 drużyn uczestniczących w zmaganiach. Ostatecznie puchar trafił do 17. Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku im. Janusza Korczaka w Żninie, która wygrała po dogrywce z 9. Drużyną Harcerską Nieprzetartego Szlaku "Białe Orły" SOSW w Bartoszycach. W biegu udział wzięło 28 drużyn harcerskich.


W Zagrodzie Młynarskiej wystąpiła ,,Kapela spod Baszty'', która zaprezentowała utwory o Uniejowie, ale również utwory harcerskie.

W uroczystości wręczenia nagród wzięli udział: Janusz Kosmalski - p.o. zastępcy burmistrza Uniejowa, Andrzej Zielonka - dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie, Dominika Jankowska - wicedyrektor ZPEWiR w Stemplewie, Krzysztof Baras - sponsor zlotu.


Przejażdżki motocyklowe  były jedną z atrakcji imprezy, którą umożliwiła Turecka Grupa Motocyklowa MOTUR. 

Więcej zdjęć z biegu w FOTORELACJI poniżej:

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone