Zamknij
REKLAMA

Dzień bez przemocy w uniejowskiej podstawówce

14:29, 31.05.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

,,Dzień Dziecka'' połączony z ,,Dniem bez przemocy" zorganizowano 31 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Uniejowie. Wydarzenie to wpisuje się w działania, które uniejowska podstawówka realizowała przez cały rok szkolny w ramach jednego z priorytetów Ministerstwa Edukacji Narodowej .

Walka z przemocą, hejtem i agresją słowną to cel organizowanej dzisiaj w Szkole Podstawowej w Uniejowie akcji pn. ,,Dużo wrażeń, dużo mocy - bawmy się już zawsze bez przemocy". To tylko jedno z działań, które związane jest z wdrażaniem przez szkołę programów profilaktyczno-wychowawczych.

Podczas części organizowanej w hali szkoły podstawowej wszystkie klasy zaprezentowały konkursowe stroje, hasła oraz transparenty, które nawiązywały do tematu akcji przeciwko przemocy.

Następnie nastąpił przemarsz na kompleks boisk piłkarskich, gdzie dzieci i młodzież wzięli udział w konkursie rzutów karnych. Na zakończenie podsumowano konkurs klasowy oraz wręczono nagrody, którymi były bony pieniężne dla trzech zwycięskich klas na wspólne wyjście integracyjne.

Piątkowa impreza to podsumowanie całorocznej pracy z dziećmi przeciwko agresji i przemocy. Przez cały rok w szkole odbywały się m.in. zajęcia w ramach lekcji wychowawczych, teatrzyki profilaktyczne oraz konkursy plastyczne. Celem tych działań jest eliminowanie działań agresywnych wśród uczniów i przemocy w szkole oraz poza nią, integrowanie uczniów w poczuciu bezpieczeństwa oraz ukazanie sposobów radzenia sobie agresją i aktywnego spędzania czasu.

Koordynatorami dzisiejszej akcji były Agnieszka Kaczmarek - wicedyrektor szkoły oraz Anna Komodzińska - pedagog szkolny. 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone