Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy tortem świętowali 7 urodziny Uzdrowiska Uniejów

07:15, 11.06.2019 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

W Uniejowie tortem i darmowymi wejściami na basen świętowano siódmy jubileusz przyznania miastu statusu uzdrowiska.

W Uniejowie tortem i darmowymi wejściami na basen świętowano siódmy jubileusz przyznania miastu statusu uzdrowiska. Z tej okazji po uroczystej mszy odpustowej, która sprawowana była w poniedziałek 10 czerwca o godz.11.30 w uniejowskiej kolegiacie, na wszystkich, którzy pojawili się na placu kolegiackim czekały torty przygotowane z okazji 7. urodzin Uzdrowiska Uniejów. 

[ZT]2119[/ZT]

Wszyscy mieszkańcy gminy Uniejów w tym dniu mieli także możliwość skorzystania z bezpłatnego wejścia na baseny termalne. Tort i karnety na baseny zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta Uniejów i Prezesa PGK „Termy Uniejów”.

Uniejów od roku 2012 posiada status miejscowości uzdrowiskowej. Uzyskane przez Uniejów w 2008 r. świadectwa, potwierdzające korzystne dla zdrowia właściwości wody geotermalnej i klimatu, dały zielone światło do dalszych etapów ubiegania się o status uzdrowiska. W 2011 r. został zatwierdzony operat uzdrowiskowy – główny dokument miejscowości uzdrowiskowej. Następnie jeszcze w tym samym roku została wydana decyzja Ministra Zdrowia potwierdzająca możliwość prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego na obszarze gminy Uniejów. Ustalono kierunki lecznicze uzdrowiska Uniejów – choroby: ortopedyczno-urazowe, układu nerwowego, reumatologiczne, naczyń obwodowych, skóry.  Podstawą do nadania statusu uzdrowiska były właściwości miejscowych ciepłych wód leczniczych. 27 czerwca 2012 roku premier Donald Tusk podpisał rozporządzenie nadające miastu Uniejów wraz z sołectwami Spycimierz, Spycimierz Kolonia, Zieleń i Człopy status uzdrowiska. 

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA