Zamknij
REKLAMA

II Water Trial Air ,,POKONAJ SIEBIE Wheelchair'' Uniejów 2019 [ZDJĘCIA]

10:03, 16.06.2019 | M.K
Skomentuj Andrzej Filas, który po wypadku sam zmaga się z niepełnosprawnością wspólnie z Darkiem Piotrowskim - prezesem stowarzyszenia Kopernik Plus z Turku, w ubiegłym roku wymyślili Water Trial Air ,,POKONAJ SIEBIE Wheelchair''
REKLAMA

20 ,,wózkarzy” wzięło udział w II edycji Water Trial Air ,,POKONAJ SIEBIE Wheelchair'', która 15 czerwca 2019 roku odbyła się w Uniejowie. Pomimo, że wszyscy uczestnicy poruszają się na wózkach inwalidzkich, pokonywali w upale trasę na quadach, kajakach i tyrolce nad rzeką.

Jak podkreslają organizatorzy, impreza to przede wszystkim walka z własnymi słabościami i ograniczeniami, a nie rywalizacja pomiędzy sportowcami. Podczas pokonywania trasy mierzono czas, jednak zawodnicy nie byli klasyfikowani.

Water -Trial- Air-, który już po raz drugi zorganizowano w Uniejowie, polegał na pokonaniu wyznaczonego dystansu jako pasażer quada, następnie przepłynięciu w towarzystwie ratownika kajakiem i pokonaniu dystansu na wózku. Na koniec zmagań zawodników czekał przejazd tyrolką z wózkiem przez rzekę Wartę.

W ekstremalnej przeprawie dla osób niepełnosprawnych - Wheelchair 2019 wzięło udział 20 osób w wieku 17-49 lat, które przyjechały do Uniejowa z całej Polski, m.in. ze Szczecina, Wrocławia, Bydgoszczy, Wągrowca czy Ulhówka położonego przy ukraińskiej granicy.
Wśród zawodników nie zabrakło także znanych nazwisk. W Water Trial Air ,,POKONAJ SIEBIE Wheelchair'' Uniejów 2019 wziął udział kapitan reprezentacji Polski w rugby na wózkach - Tomasz Biduś oraz zwycięzca ubiegłorocznego Wings For Life w kategorii "wózkarze" - Witold Misztela.


Pomysłodawcą imprezy jest Andrzej Filas, który po wypadku sam zmaga się z niepełnosprawnością i Darek Piotrowski - prezes stowarzyszenia Kopernik Plus z Turku. Przez całą imprezę zawodnikom w pokonaniu trasy pomagało 40 wolontariuszy, którzy już po raz kolejny aktywnie włączyli się w organizację zmagań.


Dzięki pomocy sponsorów, takich jak: Termy Uniejów, Pizzeria K2, Vattenball, K-Flex Polska, Stowarzyszenie Kopernik Plus z Turku, PPHU Jerzy Kubacki z Malanowa udział w ,,POKONAJ SIEBIE Wheelchair” był bezpłatny, a dla wszystkich uczestników przygotowano m.in. specjalne koszulki.
40 wolontariuszy przez całą imprezę pomagało zawodnikom w pokonaniu trasy, asekurując ich podczas przejazdów oraz na kajakach.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

miłoszmiłosz

2 0

Super impreza. Wolontariusze mega robota. I szacunek dla uczestników! 12:09, 16.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FF

1 0

Bardzo ciekawa impreza 13:02, 19.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%