Zamknij
REKLAMA

Nie będzie więcej kolejek na Termy. Otwarto nowy basen i atrakcje w uniejowskim kompleksie

15:47, 19.06.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na zdjęciu Burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek, który osobiście wypróbował nowe baseny termalne.

19 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste otwarcie rozbudowanej części kompleksu Term Uniejów. Od teraz z atrakcji wodnych uniejowskiego kompleksu będzie mogło skorzystać jednocześnie około 1800 osób. 

W uroczystym otwarciu rozbudowanych basenów wzięli udział m.in. parlamentarzyści - senator Przemysław Błaszczyk, posłowie - Piotr Polak i Marek Matuszewski, ambasador Gruzji Ilia Darchiashvili, burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek, prezes PGK Termy Uniejów Marcin Pamfil, prezes Geotermii Uniejów - Jacek Kurpik oraz przedstawiciele firmy Polimex, która realizowała rozbudowę basenów. Wśród gości byli także przedstawiciele samorządów, instytucji oraz firm.

Z okazji rozbudowy basenów, goście obecni na otwarciu otrzymali repliki pierwszej polskiej złotej monety. To tzw. dukat Władysława Łokietka, moneta zachowana na świecie w jednym egzemplarzu, który znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie. 

Dotychczas uniejowskie baseny były w stanie przyjąć jednorazowo około 900 osób. Łączna powierzchnia lustra wody nowej niecki wynosi prawie 800 m kw. 

Od jutra turyści będą mogli korzystać z nowego, wielofunkcyjnego basenu rekreacyjnego wypełnionego wodą solankową. Jest on wyposażony w leżanki i ławeczki rurowe z masażem powietrznym, masażem karku. Powstały również stanowiska do masażu ściennego z zasysaniem powietrza, gejzery, kaskada wodna oraz armatki. 

Podczas otwarcia wszystkie baseny były wyjątkowo przystrojone kwietnymi, pływającymi dywanami, które promowały nadchodzące Świeto Bożego Ciała w Spycimierzu. Instalację będzie można podziwiać na rzece Warcie, gdzie zostanie przeniesiona przed otwarciem basenów dla turystów.

W miejscu dotychczasowego brodzika dla dzieci z małą zjeżdżalnią powstał zamek wodny z kilkoma mniejszymi zjeżdżalniami, siatką wspinaczkową i z pływającymi atrakcjami dla najmłodszych.

To jest zakończenie pewnego etapu inwestycji z wykorzystaniem wody termalnej na tym terenie. Tą kielnią 18 października razem z naszymi partnerami, także z zagranicy, wmurowywaliśmy kamień węgielny. Dzisiaj, po ośmiu miesiącach, ten obiekt zostaje oddany do użytku. To najlepiej świadczy o firmie, które realizowała to zadanie (...) Mam nadzieję, że kolejne inwestycje będa już realizowane przy boiskach -mówił podczas uroczystego otwarcia Józef Kaczmarek - burmistrz Uniejowa.

Dotychczas, rocznie Termy odwiedzało ponad pół miliona gości. Termy Uniejów, oprócz basenów solankowych zewnętrznych i wewnętrznych (z basenem dziecięcym, gdzie znajduje się statek piracki, i solankowo-uzdrowiskowym) oferują strefę saun oraz urozmaicony program fitness i wellness. 


Inwestycja rozbudowy basenów to koszt blisko 23 milionów złotych.


Oficjalne otwarcie zakończyło symboliczne wrzucenie pięciogroszówek do nowych basenów.

Oprócz samej rozbudowy basenów i ulepszenia infrastruktury całego obiektu wprowadzone zostaną również atrakcyjne bilety rodzinne. Termy Uniejów są praktycznie jedynym obiektem w kraju, który ma ulgę dla dzieci do lat 7, które wchodzą bezpłatnie. Teraz wprowadzone zostaną bilety rodzinne. Kierowane one będą do rodzin odwiedzających Termy Uniejów z dziećmi starszymi niż te, które obejmuje darmowe wejście.

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

KapselKapsel

2 0

Było jak piszesz , ale kto obali cara , aby spłacać Jego długi .Dlatego też i nie miał konkurenta na wyborach - dziś nie ma *%#)!& nawet w Uniejowie 20:32, 23.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MGMG

0 0

przyjdzie czas i sie znajdzie 21:53, 23.06.2019


REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone