Zamknij

II Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulotnej w Uniejowie [ZDJĘCIA]

06:49, 26.06.2019 Aktualizacja: 08:21, 27.06.2019
Skomentuj Na zdj. pierwszy od lewej kurator wydarzenia - prof. dr hab. Marek Sak z ASP w Łodzi. Na zdj. pierwszy od lewej kurator wydarzenia - prof. dr hab. Marek Sak z ASP w Łodzi.

22-23 czerwca 2019 r. odbył się II Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulotnej, podczas którego studenci oraz profesorowie z uczelni artystycznych tworzyli prace inspirowane Uniejowem.

Celem Festiwalu było zrealizowanie ulotnych dzieł sztuki niczym kwietne dywany w Spycimierzu. Część z prac, które powstały np. na uniejowskiej plaży lub w przestrzeni miejskiej istniało zaledwie kilka godzin. Część z nich można spotkać, np. w parku do dzisiaj.

W wydarzeniu wzięło udział 25 artystów. Na II Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Ulotnej w Uniejowie spotkali się artyści pedagodzy oraz studenci z Warszawy, Łodzi, Poznania, Gdańska, Lublina, Wilna i Lwowa. Honorowy patronat nad imprezą objęli: rektor Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi - prof. dr hab. Jolanta Rudzka-Habisiak i burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek.

Inspiracją było miasto Uniejów ze swoją niespotykaną atmosferą, rzeką, strefą miejską, starym zamkiem, parkiem. Ulotne dzieła sztuki powstawały na oczach mieszkańców i turystów, którzy mogli spotkać artystów w parku, na plaży oraz na rynku miasteczka.

Inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulotnej, którego pierwsza edycja odbyła się w Uniejowie 26-27 maja 2018 roku, było 200 lat tradycji układania kwietnych kobierców w Spycimierzu. Poniżej zdjęcie jednej z prac, która powstała podczas drugiej edycji festiwalu i nawiązuje do spycimierskiego Bożego Ciała. 


Na zdj. praca pt. ,,Ciało Moje". 


Fot. Michał Kubacki ©

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%