Zamknij
REKLAMA

Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Uniejowa

18:50, 27.06.2019 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Podczas XI sesji Rady Miejskiej w Uniejowie burmistrz Józef Kaczmarek otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok. Radni byli jednogłośni w głosowaniu nad udzieleniem absolutorium.

Podczas sesji, która odbyła się 27 czerwca 2019 roku w sali OSP w Uniejowie, jednym z głównych punktów obrad było głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium burmistrzowi za rok 2018. Głosowanie poprzedziło sprawozdanie  burmistrza z wykonania budżetu i sprawozdanie finansowe za ubiegły rok oraz przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi. Radni przegłosowali również uchwałę  w sprawie udzielenia burmistrzowi wotum zaufania.


Fot. www.uniejow.net.pl

Uniejowscy radni pozytywnie ocenili pracę burmistrza Józefa Kaczmarka jednomyślnie udzielając mu absolutorium za wykonanie budżetu w 2018 r. Jak mozna było usłyszeć podczas XI sesji Rady Miejskiej w Uniejowie, w ubiegłym roku na same inwestycje w gminie Uniejów wydano 13.300.000 złotych. Wśród działań, które pochłonęły kasę z gminnego budżetu wymieniano m.in. prawie 4 miliony zł na gospodarkę ściekową, 3 miliony zł. na remonty dróg oraz uzbrojenie i rozpoczęcie inwestycji budowy Aparthotelu Termy Uniejów. 

,,Są takie lata, że widać te inwestycje, bo  są one spektakularne, ale są też takie, gdy powstaje głównie dokumentacja związana z przyszłymi inwestycjami" - mówił podczas sesji burmistrz Józef Kaczmarek. 

Podczas swojego wystąpienia burmistrz mówił, że trwają prace przetargowe i proceduralne związane z kolejnymi dużymi inwestycjami, takimi jak bulwary nad rzeką Wartą czy budową nowego przedszkola i siedziby urzędu.

Podczas sprawozdania, burmistrz Kaczmarek wspomniał także, że Uniejów jest jednym z wyjątkowych samorządów, ponieważ gmina jest właścicielem sieci kanalizacyjnych, wodociągowych, energetycznych i ciepłowniczych leżących na jej terenie.

,,To jest duży majątek i kapitał, który posiadamy. Może on nie jest widoczny na co dzień, ale to daje poczucie bezpieczeństwa na przyszłość przy wszystkich kolejnych inwestycjach" - mówił burmistrz Kaczmarek.

Wśród uchwał podejmowanych na XI sesji Rady Miejskiej w Uniejowie podjęto także m.in.  uchwały w sprawie przetargowej sprzedaży dwóch lokali mieszkalnych w Uniejowie, w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu gminy oraz nadania nazwy jednej z ulic w Uniejowie.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA