Zamknij
REKLAMA

W ten weekend szósty Festiwal Lawendy w Uniejowie [ZOBACZ PROGRAM GODZINOWY]

08:50, 22.07.2019 | M.K
Skomentuj
W strefie gastronomicznej odbędzie się Live Cooking Urszuli Czyżak? Szefa Kuchni Lawendowych Term, która zaprezentuje możliwości lawendy wykorzystywanej w kuchni.
REKLAMA

Już po raz szósty w Uniejowie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Lawendy, który organizuje Medical Spa Hotel **** Lawendowe Termy. Impreza jak zawsze odbywa się w ogrodzie, który zdobi 4 tysiące lawendowych nasadzeń.

Czterogwiazdkowy Hotel SPA Lawendowe Termy, którego ogród zdobi 4 tysiące lawendowych nasadzeń 27 lipca od godziny 10:00 zaprasza wszystkich miłośników lawendy do udziału w ogólnopolskim wydarzeniu, na którym, będą mogli zakupić nie tylko sadzonki lawendy, ale również lawendowe rękodzieło – woreczki i lale zapachowe, świece, kosmetyki naturalne oparte na lawendzie. Plantatorzy lawendy poza rękodziełem zaoferują również przepyszne miody z lawendą, konfitury, soki i nalewki.

[ZT]2164[/ZT]

Jak co roku pojawi się również gigantyczna destylarka, gdzie będziemy mogli zaobserwować proces destylacji olejku wraz z jego produktem ubocznym – wodą kwiatową, która wykorzystywana jest w kosmetologii, idealna jako mgiełka orzeźwiająca i tonizująca skórę.

W programie zaplanowano warsztaty florystyczne, rokrocznie cieszące się dużym powodzeniem, warsztaty antystresowe oraz wyjątkowe warsztaty motywacyjne.

W strefie gastronomicznej odbędzie się Live Cooking Urszuli Czyżak– Szefa Kuchni Lawendowych Term, która zaprezentuje możliwości lawendy wykorzystywanej w kuchni. Oprócz dań przygotowywanych podczas Live Cookingu skosztować będzie można również sera z lawendą, miodu lawendowego czy piwa lawendowego.

Podczas festiwalu odbędą się koncerty muzyczne, mi.in Club de Paris – duet, zaprezentuje utwory należące do gatunku gypsy jazz, który rozwinął się w latach 30.tych –XX wieku we Francji.

Dla głodnych sztuki powstanie stoisko lokalnej artystki Julity Polipowskiej, która podczas festiwalu będzie tworzyć małe dzieła o tematyce lawendy oraz prowadzić warsztaty malowania koszulek dla dzieci i dorosłych.

Dostępna będzie również strefa dla najmłodszych, gdzie prowadzone będą animacje i warsztaty dla dzieci.

Festiwal rozpocznie się chwilą relaksu i uważności, czyli ćwiczeniami jogi na trawie o godzinie 10.00.. Z uwagi na ogromne zainteresowanie, wyjątkowo podczas tegorocznego Festiwalu zaplanowano drugie zajęcia o godzinie 15:00. (organizatorzy proszą o zabranie karimat).

Podczas Festiwalu będzie dostępne wyjątkowe, plenerowe SPA, gdzie do wykonywanych zabiegów użyta będzie lawenda – która ma właściwości pielęgnacyjne oraz lecznicze.

Idealnym zwieńczeniem Festiwalu jest coroczny konkurs na najbardziej lawendowy strój, którego wyniki oraz nagroda zostaną ogłoszone i wręczone podczas Festiwalu.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA