Zamknij
REKLAMA

Pielgrzymi w drodze na Jasną Górę odwiedzili Wilamów

07:59, 08.08.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

7 sierpnia w Wilamowie gościła ponad 160 - osobowa grupa pielgrzymów, którzy idą na Jasną Górę. Uczestników XXVII Pielgrzymki Pieszej z Chojnic przyjęli na nocleg mieszkańcy Wilamowa i okolicznych wiosek, a poczęstunek zorganizowany w sali strażnicy przygotowano dzięki życzliwości Szkoły Podstawowej w Wilamowie, Koła Gospodyń Wiejskich z Wilamowa, OSP Wilamów oraz mieszkańców Brzozówki, Gór, Wilamowa, a także Chełmna.

Pątnicy tego dnia przebyli blisko 28 kilometrów i dotarli do Wilamowa  po godzinie 18. Pielgrzymi nocowali w szkole podstawowej, sali OSP oraz gościnnych domach mieszkańców. Grupa z Chojnic wyruszyła na Jasną Górę 31 lipca. Kolejny dzień pielgrzymowania pątnicy zakończą w Zygrach, w godzinach porannych ich grupa przejdzie także przez Uniejów. 


Wśród osób, które pielgrzymują w XXVII Pielgrzymce Pieszej z Chojnic jest także Biskup Pomocniczy Diecezji Pelplińskiej Arkadiusz Okroj.


Wśród przysmaków, które przygotowano dla pielgrzymów były m.in. zupy - żurek i pomidorowa.


Jak co roku zadbano o przygotowanie dla pielgrzymów posiłków, które jak podkreślają sami pątnicy, są niezwykłym darem i pomocą dla nich. 

Dzisiaj przez Uniejów przejdzie największa grupa pielgrzymów, którzy zmierzają do Częstochowy. Wśród tegorocznych pątników będą między innymi grupy z Grudziądza, Świecia i Torunia. Po południu  dotrą również, jak co roku, pielgrzymujący z Turku i Konina.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone