Zamknij
REKLAMA

W Uniejowie psy mają toaletę, czyli gdzie stanął pi(e)suar

07:35, 09.08.2019 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Kończy się przebudowa skweru im. I. Bojakowskiej w Uniejowie. Już wkrótce w tym miejscu znajdzie się fontanna i ławki. Już teraz pojawił się pi(e)suar, czyli toaleta dla psów.

W ramach inwestycji, która jest realizowana na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Targowej i I.Bojakowskiej przewiduje się zamontowanie fontanny, ławek, nowych nasadzeń zieleni, ale ciekawostką okazuje się PIeSUAR, czyli toaleta dla psów. Już teraz przechodnie zatrzymują się i przyglądają nowej konstrukcji, która pojawiła się na skwerze i opisana jest jako "miejsce do sikania dla psów".

Teren znajdujący się w sąsiedztwie zabytkowej kolegiaty jest miejscem wypoczynku dla mieszkańców, a jego wczesniejszy stan wymagał renowacji. Przestrzeń skweru ma być dostosowana zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak również dla osób z wózkami dziecięcymi. Nowy skwer oświetli pięć lamp parkowych.

Realizacja całej inwestycji kosztuje gminę prawie 750 tysięcy złotych. Inwestycja została dofinansowana ze środków Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” w kwocie 299 953,00 zł, a więc blisko połowę sumy całkowitej.

[ZT]2022[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

IrenIren

0 0

Super. Jak na zachodzie. Może pojawia się też torebki na kupki ? 07:48, 09.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JeżJeż

2 0

Powinny stanąć jeszcze toalety dla meneli spod monopolowego 09:20, 07.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA