Zamknij
REKLAMA

Jubileuszowe Indiańskie Lato - Święto im. Alei Sat-Okha trwa [FOTO]

16:57, 10.08.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Jubileuszowe - X Indiańskie Lato - Święto im. Alei Sat-Okha odbywa się w weekend 10-11 sierpnia 2019 roku w Uniejowie. Podczas dwóch dni imprezy - w sobotę i niedzielę można odwiedzić wioskę indiańską, gdzie czekają tipi, pokazy broni i tańców indiańskich oraz występy zespołów.

W tym roku Indiańskie Lato - Święto im. Alei Sat-Okha obchodzi swój jubileusz. Jedną z atrakcji tegorocznej imprezy jest inscenizacja walk i pokazy broni w wykonaniu ,,Konfederacji Tomahawki i Muszkiety", która Uniejów odwiedziła po raz pierwszy rok temu. Tradycyjnie na stoiskach można kupić pamiątki i rękodzieło inspirowane tradycją indiańską. Podczas dwóch dni wydarzenia prezentować się będą zespoły grające muzykę andyjską - ,,Los Companieros" i ,,Ahaju Fusion Boliwia". Indiańskie pieśni wykonuje również znany z wiosennych POW WOW w Uniejowie zespół Makha Sapa.

Miłośnicy kultury indiańskiej, którzy uczestniczą w imprezie przyjeżdżają na Indiańskie Lato z całej Polski, ale również z zagranicy. Organizatorami imprez związanych z kulturą Indian Ameryki Północnej od lat jest w Uniejowie rodzina Wszołków, na czele ze Zdzisławem RANORESEM Wszołkiem, który podczas sobotniego Grand Entry niósł Eagle Staff (zdjęcie poniżej).

Wielu z uczestników, którzy pojawili się na tegorocznym festiwalu przyjeżdża do Uniejowa co roku. Uczestniczą oni także w Wiosennym POW WOW oraz indiańskich zlotach, które co kilka lat organizowane są latem, na łące przy uniejowskiej Warcie.

REKLAMA
(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone