Zamknij
REKLAMA

Gospodarze najlepsi podczas osiemnastego Pikniku Sołtysów Gminy Uniejów [ZDJĘCIA]

22:10, 18.08.2019 | M.K
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki
REKLAMA

Osiem drużyn wzięło udział w XVIII Pikniku Sołtysów Gminy Uniejów, który odbył się 18 sierpnia 2019 r. w Ostrowsku. Drużyną, która zajęła pierwsze miejsce i wygrała ,,2000 ziaren zboża" była drużyna gospodarzy.

Podczas pikniku w dziewięciu konkurencjach rywalizowało osiem drużyn, które musiały wziąć udział m.in. w noszeniu sołtysa, rzucie młotem i konkurencji nazwanej ,,masz ci placek". W tym roku rywalizowało ze sobą 7 drużyn, które reprezentowały sołectwa z Ostrowska, Felicjanowa, Kuczek, Lekaszyna, Pęgowa, Wielenina, Wielenina Kolonii oraz ekipa radnych Gminy Uniejów.


Od lewej: Jadwiga Urbaniak - sołtys Ostrowska, Marian Nita - prezes OSP Ostrowsko i Robert Palka - p.o. dyrektor MGOK w Uniejowie.

Najlepsza okazała się drużyna gospodarzy, która otrzymała ufundowaną przez Burmistrza Uniejowa Józefa Kaczmarka, nagrodę w postaci dofinansowania w kwocie 2000 zł na wycieczki organizowane przez sołectwo. Drugie miejsce zajął Pęgów, który otrzymał dofinansowanie w kwocie 1500 zł, a trzecie Kuczki, które otrzymały 1000 zł. Pozostałe drużyny uczestniczące w osiemnastym pikniku w Ostrowsku otrzymały po 500 zł dofinansowania.


Komisja konkursowa podczas pikniku w Ostrowsku musiała ocenić ciasta, które drużyny zgłosiły do konkurencji pn. ,,Masz ci placek".


Tablica punktowa po dziewięciu konkurencjach. Jedna z konkurencji - przeciąganie wozu konnego nie została rozegrana ze względu na awarię wozu podczas drugiego przejazdu.

 

Podczas pikniku na scenie wystąpiły: "Kapela Spod Baszty" i zespół "Włościanki".

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA