Zamknij
REKLAMA

Wybory do parlementu 13 października

09:25, 26.08.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Wybory do Sejmu i Senatu 2019. Jesienią 2019 znowu pójdziemy do urn. Tym razem będziemy wybierać 460 posłów i 100 senatorów. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października.

Do 3 września 2019 r. do godz. 24:00 trwa zgłaszanie list kandydatów na posłów i kandydatów na senatorów w najbliższych wyborach parlementarnych, które odbęda się 13 października 2019 roku. Z kolei do 13 września przeprowadzone muszą zostać losowania numerów list kandydatów przez Państwową Komisję Wyborczą, a do 18 września  losowanie numerów list kandydatów bez jednolitych numerów ogólnokrajowych przez Okręgowe Komisje Wyborcze. 

Obecna kadencja kończy się 12 listopada 2019 roku, a więc teoretycznie wybory parlamentarne trzeba zorganizować między 12 października a 12 listopada. W praktyce ten okres jest krótszy, bo głosowanie w Polsce odbywa się tylko w niedziele, a pierwsza możliwa niedziela to 13 października, a ostatnia 10 listopada

Wybory do Sejmu i Senatu 2019. Jak głosować

Głosujący dostaną dwie karty do głosowania. Na jednej (wybory do Sejmu) będą listy komitetów z nazwiskami kandydatów, na drugiej (wybory do Senatu) znajdą się kandydaci ułożeni w kolejności alfabetycznej.
Głosowanie polega na postawieniu dwóch przecinających się linii (najlepiej znaku x) w kratce przy nazwisku wybranego kandydata.
Każdemu wyborcy przysługuje jeden głos w wyborach do Sejmu i jeden w wyborach do Senatu. To oznacza, że na każdej z kart do głosowania można postawić jeden znak x.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone