Zamknij
REKLAMA

,,Europa przyszłości". Zobacz wszystkie obrazy, które pojawiły się w Uniejowie

09:14, 07.09.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

12 kwietnia 2019 r., w obecności przedstawiciela Komisji Europejskiej w Polsce – Ambasadora Marka Prawdy oraz gości z miast partnerskich Uniejowa – Alatri (Włochy) i Mórahalom (Węgry), otwarty został uniejowski szlak „Europa przyszłości”.

W przeciągu kilku tygodni na terenie naszego miasta pojawiły się 32 obrazy i 3 rzeźby, nawiązujące nie tylko do wszystkich krajów Wspólnoty Europejskiej, ale również do państw spoza Unii, w których leżą miasta partnerskie gminy Uniejów.

Inspiracją do stworzenia tegorocznej przestrzennej dekoracji Uniejowa były obchody 15- lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. To doskonały moment, aby pokazać wszystkim, że również Uniejów, który w dużym stopniu właśnie dzięki środkom unijnym tak bardzo się rozwinął, pamięta o tej wyjątkowej rocznicy.

 
Obrazy autorstwa Bogny Stępień można oglądac na terenie Uniejowa.

Dekoracje autorstwa Pani Bogny Stępień – artysty-plastyka z Dalikowa – w postaci graficznych przesłań z poszczególnych państw, odnoszą się do historii, malarstwa, wynalazków, wybitnych postaci, elementów krajobrazu i symboli ludowych poszczególnych państw.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze zbiorem, w którym dokonaliśmy podsumowania wszystkich dekoracji należących do uniejowskiego szlaku „Europa Przyszłości”. Znajdą w nim Państwo fotografie przedstawiające prace malarskie i rzeźbiarskie oraz opisy wskazujące na to, co było dla artystki inspiracją do przedstawienia poszczególnych państw.

Mamy nadzieję, że posłużą one Państwu również jako źródło wiedzy o krajach Unii Europejskiej i nie tylko…
Zobacz Folder „Europa przyszłości” - PDF.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KruszynkaKruszynka

0 0

Gdzie taki folder można otrzymać w wersji papierowej? 14:30, 07.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone