Zamknij
REKLAMA

Na naukę nigdy nie jest za późno, czyli słuchacze UTW rozpoczęli kolejny rok akademicki [ZDJĘCIA]

12:28, 07.10.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na zdjęciu od lewej Magdalena Raźniak z Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, Robert Palka z MGOK w Uniejowie i Urszula Urbaniak - prezes UTW.

Słuchacze uniejowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli kolejny rok akademicki. 7 października 2019 roku w sali rycerskiej zamku w Uniejowie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/20.

Na naukę nigdy nie jest za późno. Z takiego założenia wychodzą seniorzy, którzy wczoraj, tj. 7 października rozpoczęli nowy rok akademicki na uniejowskim UTW. W tym roku naukę podjęło 264 słuchaczy, którzy nie tylko będą zgłębiać wiedzę, ale również rozwijać swoją sprawność fizyczną.

Przybyłych na uroczystość gości przywitała prezes UTW w Uniejowie, Urszula Urbaniak, która oficjalnie rozpoczęła nowy rok akademicki.

,,Łatwo coś zacząć, trudniej kontynuować. Nam - obecnym tu seniorom udało się jedno i drugie. W roku 2014 rozpoczęliśmy, jest nieprzerwana kontynuacja i dziś po raz siódmy spotykamy się w tej sali na rozpoczęciu kolejnego roku akademickiego" - powiedziała prezes UTW Urszula Urbaniak.

Wśród gości na inauguracji byli m.in. Anna Mroczek - dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej  w Łodzi, przewodniczący Rady Powiatu w Poddębicach Sebastian Romanowski, wiceburmistrz Uniejowa Janusz Kosmalski, przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie Mirosław Madajski, Danuta Pecyna – radna powiatowa, Magdalena Raźniak - z Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Imprezę prowadził dyrektor MGOK w Uniejowie - Robert Palka.

Dla słuchaczy i zebranych gości wystąpili Weronika Kujawa i Kacper Pizulski.

W tym roku do grona nowych słuchaczy dołączyły 34 osoby, w tym 3 małżeństwa i 27 kobiet. Łącznie naukę w roku 2019/20 podjęło 264 słuchaczy, z czego 72. osoby to mieszkańcy Uniejowa, a 41. mieszkańcy miejscowości z terenu gminy Uniejów. Poza tym na zajęcia organizowane w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniejowie przyjeżdżają m.in. osoby z Poddębic, Pęczniewa, Dąbia, Koła, czy Turku. Od tego roku podniesiono próg wiekowy dla nowych słuchaczy i studentami mogą zostać osoby, które ukończyły 55 rok życia. Warto dodać, że najstarsza słuchaczka UTW ma 89 lat, co udowadnia, że na naukę nigdy nie jest za późno.

,,Nie byłoby nas jednak tutaj, gdyby nie otwarcie się samorządu Uniejowa na takie potrzeby seniorów. Uniejowską współpracę na linii samorząd- seniorzy podaje się jako dobry przykład" - podkreśla prezes Urszula Urbaniak.

Zwieńczeniem uroczystości był wykład pt. ,,Perła architektury - zamek w Uniejowie. Fakty, tajemnice i ciekawostki", który zaprezentował archeolog Radosław Herman.

Od października działać będą trzy grupy nauki języka angielskiego na różnych poziomach oraz trzy grupy zajęć komputerowych. Słuchacze będą mogli uczestniczyć w zajęciach warsztatowych z rękodzieła, wspólnego śpiewania, zajęć w grupie teatralnej i klubie filmowym.

Słuchacze w tym roku mogą nie tylko zgłębiać wiedzę, ale również brać udział w zajęciach sportowych. Funkcjonowały będą trzy grupy aerobicu na sali ( w tym jedna w Wieleninie), trzy grupy jogi, dwie grupy aerobicu wodnego oraz jedna nauki pływania. 


Legitymacje odebrali nowi słuchacze UTW.

Uniejowski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma swoją dwuosobową reprezentację w obecnej kadencji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów i przedstawiciela w Radzie Społecznej Seniorów przy Marszałku Woj. Łódzkiego. Tam reprezentanci z Uniejowa mogą wymieniać się dobrymi praktykami i podnosić problemy senioralne. Jak mówiła podczas inauguracji prezes UTW, uniejowski uniwersytet jest również widoczny na zewnątrz. Stąd trzeci rok z rzędu UTW otrzymał dofinansowanie do zajęć ruchowych organizowanych dla słuchaczy przez Łódzką Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego. Swoje projekty edukacyjne w postaci wykładów, warsztatów, wycieczek kieruje do tutejszych seniorów również Uniwersytet Łódzki i Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca.

 

 

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone