Zamknij
REKLAMA

Dzień Edukacji Narodowej w Uniejowie [ZDJĘCIA, WIDEO]

12:44, 11.10.2019 | M.K
Skomentuj
11 października Józef Kaczmarek wręczył nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody burmistrza.
REKLAMA

W piątek 11 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w Uniejowie odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Tradycyjnie obchody Dnia Nauczyciela połączono z Dniem Papieskim.

Dzień Edukacji Narodowej w tym roku przypada w poniedziałek 14 października, jednak w uniejowskiej podstawówce obchody Dnia Nauczyciela odbyły się już w piątek. W czasie uroczystości, która odbywała się na hali sportowej młodzież zaprezentowała przygotowaną dla nauczycieli i uczniów cześć artystyczną, podczas której podziękowano nauczycielom i dyrekcji oraz pozostałym pracownikom placówki za ich pracę. W tym roku młodzież przygotowała specjalny koncert życzeń, w którym dedykowała nauczycielom piosenki oraz wiersze.

,,Chciałbym skierować słowa podziękowania w kierunku  wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników naszej szkoły za zaangażowanie, trud i pomoc w realizacji naszej misji, którą mamy w szkole, czyli edukacji naszych przyszłych pokoleń" - mówił na wstępie uroczystości dyrektor Piotr Kozłowski.

 


Na zdjęciu od lewej - Mirosław Madajski, Józef Kaczmarek i Piotr Kozłowski.

[ZT]2327[/ZT]

Spotkanie było także okazją do uhonorowania i nagrodzenia nauczycieli nagrodami burmistrza oraz dyrektora szkoły. 

,,To święto całej szkoły. Chciałbym podkreślić i docenić Państwa pracę na rzecz naszych dzieci (...). Pięknie, że dzisiaj jest takie połączenie Dnia Papieskiego z Dniem Edukacji Narodowej, bo to pokazuje też jaka jest wartość wychowania, nauczania i rozwoju całej osobowości człowieka. Ile lat czekali nauczyciele Karola Wojtyły, żeby został papieżem" - mówił podczas spotkania z nauczycielami i uczniami burmistrz Józef Kaczmarek.


Część artystyczną podczas uroczystości podziwiali m.in.: Józef Kaczmarek - burmistrz Uniejowa, Mirosław Madajski - przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie, Jolanta Ilska i Roman Dudkowski - radni miejscy w Uniejowie, Beata Szymczak - dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie, przedstawicielki Rady Rodziców oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej w Uniejowie.

Nie zabrakło również wspólnej zabawy uczniów i zaproszonych gości, którzy wespół zatańczyli ,,Kaczuszki".
 

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. 

W Uniejowie pamiętają o Janie Pawle II
Podczas występów zaprezentowano także część poświęconą papieżowi Janowi Pawłowi II.  Powstała ona pod opieką ks. Piotra Kasprzaka  i ks. Piotra Dąbrowskiego. Uczczono tym samym Dzień Papieski, przypadający w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, który został wybrany głową Stolicy Apostolskiej 16 października 1978 roku.

Więcej zdjęć i filmy z Dnia Papieskiego w Uniejowie w linku poniżej.

[ZT]2344[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA