Zamknij
REKLAMA

Harcerski Start w Uniejowie [FOTO i WIDEO]

08:38, 13.10.2019 | M.K
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki
REKLAMA

W sobotę 12 października 2019 roku w Uniejowie odbyła się inauguracja roku harcerskiego 2019/2020. Organizatorem „Hufcowego Startu” był Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Uniejów i V Szczep Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP przy ZPEWiR w Stemplewie.

W imprezie wzięło udział blisko 140 zuchów, harcerzy i instruktorów. Uroczysta  inauguracja roku harcerskiego 2019/2020 w Uniejowie odbyła się od polowej Mszy św., którą sprawował ks. Wojciech Flasiński – proboszcz Parafii Św. Marcina Biskupa w Chwalborzycach. Następnie wszyscy uczestnicy wzięli udział w apelu inaugurującym rok harcerski 2019/2020, podczas którego zagrała Orkiestra ZHP-OSP Uniejów. Nie zabrakło również stałych elementów apelu, takich jak  hymn harcerski oraz złożenie meldunków przez drużyny.


Tego dnia śpiewających harcerzy można było spotkać na uniejowskim Rynku.

Następnie zuchy i harcerze wzięli udział w ,,Harcerskim Starcie", podczas którego do odwiedzenia było dziewięć punktów zlokalizowanych na terenie miasta. Na oznaczonych kolorowymi chustami punktach czekali instruktorzy i zadania, które musieli wykonać harcerze. Zadania te były sprawdzianem umiejętności współpracy, zdolności planowania, ale również okazją do śpiewu i integracji. 


Na zakończenie imprezy odbyło się ognisko, podczas którego nie zabrakło wspólnych śpiewów przy dźwięku gitary i podsumowania Harcerski ego Startu.

W STARCIE 2019 udział wzięły drużyny harcerskie z Uniejowa, Wilamowa, Wielenina,Łęczycy, Szadku, Stemplewa i Zadzimia oraz gromady zuchowe z Uniejowa, Szadku i Wilamowa.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA