Zamknij
REKLAMA

Co jest w pojemnikach znalezionych w Rożniatowie? Policja zabezpieczyła teren

12:45, 21.10.2019 | M.K
Skomentuj
Od kilku dni teren, na którym ujawniono pojemniki zabezpieczony jest przez policję.
REKLAMA

16 października 2019 roku na terenie jednego z przedsiębiorstw zlokalizowanych w Rożniatowie (gm. Uniejów) pojawiła się policja, straż pożarna oraz pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Interwencja służb związana jest z ujawnieniem na terenie firmy pojemników z nieznanymi substancjami.

Na razie nie wiadomo, co znajduje się w pojemnikach, które znajdują się na prywatnym terenie jednej z firm w Rożniatowie. Teren, na którym ujawnione zostały pojemniki został zabezpieczony przez policję, która cały czas przebywa na miejscu. Wg informacji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi/ o. Sieradz,17 października zostały pobrane próbki gleby, które zostały przekazane do analizy. Jak przekazała w rozmowie z nami, Antonina Wojtczak - kierownik delegatury WIOŚ w Sieradzu, w tym momencie nie można stwierdzić co znajduje się w nieprawidłowo składowanych pojemnikach. Podczas kontroli nie stwierdzono wycieków oraz nieszczelności pojemników. Dzień wcześniej, jak informuje PSP w Poddębicach, strażacy za pomocą detektorów wykluczyli również obecność w powietrzu niebezpiecznych gazów.


,,W sprawie trwają czynności w trybie art 308 kpk. Powołany został biegły dla oceny składu jakościowego płynów w pojemnikach mauzer o poj. 1000 litrów. Teren jest zabezpieczony. Na aktualnym etapie nie ma danych by wystąpiły jakieś nieszczelności pojemników. Wyjaśnianiu podlegają okoliczności w jakich doszło do złożenia ujawnionych pojemników z zawartością i czy mogło to zagrozić środowisku. Postępowanie jest we wstępnej fazie" -  informuje prok. Jolanta Szkilnik - rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.
 

Na tym etapie nie można stwierdzić, czym są składowane substancje i czy miały negatywny wpływ na środowisko. Dalsze procedury zostaną podjęte po uzyskaniu przez WIOŚ wyników badań gleby, która została pobrana na terenie składowiska.

  

 

Pojemniki z nieznanymi substancjami znajdujące się w Rożniatowie są przykryte folią i zasłonięte gałęziami.

[ZT]2327[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

AhdvsnAhdvsn

4 0

Juz nie można komentować niektórych artykułów?:D tych sponsorowanych :D 18:18, 24.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

qqqq

3 0

Żeby przypadkiem nikt nie napisał pod artykułem o nowych mieszkaniach, że smród z kurników będzie tam nie do zniesienia :) 12:47, 25.10.2019


REKLAMA