Zamknij
REKLAMA

Wiadomości

Wiadomości z Uniejowa i okolic, aktualności z regionu.

W Uniejowie księża fundują stypendia

23:36, 10.11.2019 | M.K
Skomentuj Fot. Michał Kubacki
REKLAMA

Pięcioro uczniów z Uniejowa otrzymało w niedzielę Stypendium "Pokolenie JP II",  przyznawane od kilkunastu lat przez kapitułę, której przewodniczy ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz. Stypendia ufundowali proboszcz i wikariusze z uniejowskiej parafii.

Podczas uroczystości odbywającej się w kolegiacie 10 listopada 2019 roku,  stypendia otrzymało pięcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej w Uniejowie. Stypendia przyznawane są dzieciom i młodzieży, które działają na rzecz szkoły i kościoła, a tym samym angażują się mocno w działania związane z proklamowaniem nauki Jana Pawła II.

,,To nie są dzieci z biednych rodzin, ale zasługują na wyróżnienie za zaangażowanie w szkole, właściwą postawę religijną i za zaangażowanie w kościele. Stypednia otrzymał ministrant i cztery śpiewaczki, które co niedzielę są, by ubogacić liturgię" - mówi inicjator stypendium, ks. proboszcz Andrzej Ziemieśkiewicz.

W skład kapituły wchodzą również Anna Pietrzak, Maria Bogdańska i Henryka Głogowska z Sieradza. To tam, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, kilkanaście lat temu zrodziła się inicjatywa powstania kapituły.


Stypendia otrzymali: Wiktoria Antoniak, Oliwia Gortat, Sylwia Gortat, Wiktoria Kazimierczak, Ksawery Mikołajczyk. Stypendyści od października do maja będa otrzymywać miesięcznie po 100 zł. Stypendia wręczono piątce uczniów w niedzielę 10 listopada br. Fundatorami Stypendium "Pokolenie JP II" są ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz oraz wikariusze uniejowskiej parafii: ks. Piotr Dąbrowski i ks. Piotr Kasprzak.

Podczas niedzielnej Mszy św. wręczono również nagrody za udział w konkursie różańcowym, który przygotowano dla najmłodszych parafian.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

MMMMMM

1 2

Ufundowali? 14:55, 13.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RrrRrr

3 1

Jeśli przeczytasz artykuł masz odp. Ufundowali:) a Ty coś kiedyś ufundowałes? 16:50, 17.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZadziorZadzior

1 0

Do Rrr - jeśli MMM chodzi do kościoła to i daje na tacę , czyli i On funduje to stypendia , a nawet starczy na dużo więcej - nie prowokuj bo będzie "siara" 18:06, 24.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA