Zamknij
REKLAMA

W Uniejowie księża fundują stypendia

23:36, 10.11.2019 | M.K
Skomentuj Fot. Michał Kubacki
REKLAMA

Pięcioro uczniów z Uniejowa otrzymało w niedzielę Stypendium "Pokolenie JP II",  przyznawane od kilkunastu lat przez kapitułę, której przewodniczy ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz. Stypendia ufundowali proboszcz i wikariusze z uniejowskiej parafii.

Podczas uroczystości odbywającej się w kolegiacie 10 listopada 2019 roku,  stypendia otrzymało pięcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej w Uniejowie. Stypendia przyznawane są dzieciom i młodzieży, które działają na rzecz szkoły i kościoła, a tym samym angażują się mocno w działania związane z proklamowaniem nauki Jana Pawła II.

,,To nie są dzieci z biednych rodzin, ale zasługują na wyróżnienie za zaangażowanie w szkole, właściwą postawę religijną i za zaangażowanie w kościele. Stypednia otrzymał ministrant i cztery śpiewaczki, które co niedzielę są, by ubogacić liturgię" - mówi inicjator stypendium, ks. proboszcz Andrzej Ziemieśkiewicz.

W skład kapituły wchodzą również Anna Pietrzak, Maria Bogdańska i Henryka Głogowska z Sieradza. To tam, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, kilkanaście lat temu zrodziła się inicjatywa powstania kapituły.


Stypendia otrzymali: Wiktoria Antoniak, Oliwia Gortat, Sylwia Gortat, Wiktoria Kazimierczak, Ksawery Mikołajczyk. Stypendyści od października do maja będa otrzymywać miesięcznie po 100 zł. Stypendia wręczono piątce uczniów w niedzielę 10 listopada br. Fundatorami Stypendium "Pokolenie JP II" są ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz oraz wikariusze uniejowskiej parafii: ks. Piotr Dąbrowski i ks. Piotr Kasprzak.

Podczas niedzielnej Mszy św. wręczono również nagrody za udział w konkursie różańcowym, który przygotowano dla najmłodszych parafian.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (3)

MMMMMM

1 2

Ufundowali? 14:55, 13.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RrrRrr

3 1

Jeśli przeczytasz artykuł masz odp. Ufundowali:) a Ty coś kiedyś ufundowałes? 16:50, 17.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZadziorZadzior

1 0

Do Rrr - jeśli MMM chodzi do kościoła to i daje na tacę , czyli i On funduje to stypendia , a nawet starczy na dużo więcej - nie prowokuj bo będzie "siara" 18:06, 24.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA