Zamknij
REKLAMA

Burmistrz wręczył stypendia uczniom i studentom [FOTO]

14:00, 16.11.2019 | M.K
Skomentuj Fot. Michał Kubacki
REKLAMA

Już po raz szósty uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci z terenu gminy Uniejów otrzymali jednorazowe stypendia Burmistrza Miasta Uniejów za wysokie wyniki w nauce oraz nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Wręczenie wyróżnień odbyło się 16 listopada 2019 roku w sali rycerskiej uniejowskiego zamku.

16 listopada 2019 roku po raz szósty zostały wręczone jednorazowe stypendia Burmistrza Miasta Uniejów za wysokie wyniki w nauce uczniom szkół ponadgimnazjalnych i studentom z terenu gminy Uniejów oraz nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Burmistrz Józef Kaczmarek chciał w ten sposób nagrodzić młodzież oraz zachęcić innych do nauki oraz aktywności na rzecz miasta i gminy.

W uroczystości wręczenia stypendiów wzięli udział m.in. Józef Kaczmarek - burmistrz Uniejowa, Mirosław Madajski - przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie oraz pracownice referatu ds. oświaty w UM w Uniejowie: Agnieszka Antczak, Agnieszka Bednarkiewicz i Milena Kudanowska. Wydarzenie poprowadził Robert Palka - dyrektor MGOK w Uniejowie.


Na zdjęciu nagrodzeni studenci. (kliknij żeby powiększyć zdjęcie)

,,Myślę, że od przyszłego roku warto byłoby wprowadzić taki pomysł, by laureaci mogli na naszym spotkaniu pochwalić się swoimi pracami dyplomowymi. (...) Fajnie byłoby gdybyście w przyszłym roku przedstawili nam swoje zainteresowania  i to, co na uczelni każdy z państwa realizuje" - mówił podczas uroczystości wręczenia stypendiów burmistrz Józef Kaczmarek.

Burmistrz przedstawił także prezentację, w której mówił m.in. o produktach regionalnych z Uniejowa, realizowanych projektach oraz planach kolejnych inwestycji w gminie.


Na zdjęciu nagrodzeni uczniowie, kliknij zdjęcie, aby powiększyć.

Zgodnie z zapowiedziami burmistrza, które pojawiły się na ubiegłorocznej uroczystości wręczenia nagród,  maksymalna wysokość stypendiów dla uczniów i studentów podniesiona została w tym roku o sto procent. Studenci otrzymali nagrody w wysokości 1 800 zł, uczniowie szkół średnich w wysokości 1400 zł, uczniowie i młodzież zajmująca się kulturą oraz działalnością artystyczną odebrali nagrody w kwocie 300 zł.

W sumie nagrodzono 66 osób: stypendia otrzymało 20 studentów i 17 uczniów szkół średnich natomiast nagrody za reprezentowanie i promocję gminy, również poza jej granicami, otrzymali członkowie: hufca ZHP: 6 osób, orkiestry ZHP-OSP: 13 osób, orkiestry OSP Spycimierz: 3 osoby, Pocztu Sztandarowego Kombatantów: 2 osoby,  Stowarzyszenia „Dworzanie”: 6 osób.

Na zdjęciu członkowie pocztu sztandarowego kombatantów.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA