Zamknij
REKLAMA

Trwa akcja pomocy dla Lenki. Na Facebooku powstała specjalna grupa z licytacjami

07:44, 20.11.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

W Internecie trwa akcja, podczas której zbierane są środki finansowe na leczenie Lenki Kolasy. Na facebooku powstała specjalna grupa Licytacje dla Leny, gdzie na licytację wystawiać można nie tylko przedmioty, ale również vouchery, usługi czy gadżety. Środki zgromadzone w ten sposób pozwolą finansować leczenie dziewczynki.

Komu można pomóc?

4 października dziewczynka i jej rodzice usłyszeli straszną diagnozę - białaczka szpiku kostnego. Z dnia na dzień spokojne życie rodziny "wywróciło się do góry nogami". Miejscem zamieszkania Lenki stał się szpital specjalistyczny w Poznaniu, a życie codzienne zamieniło się w lęk. Nie da się ukryć, iż choroba dziecka to niewątpliwie największa tragedia jaka może spotkać rodziców. Przychodząc niespodziewanie jest jeszcze bardziej brutalna i doszczętnie pozbawia ludzi szczęścia. Tak też się stało w rodzinie dziewczynki. Radość i spokojne życie zamieniły się w łzy.

Ruszyły licytacje. Jak pomóc?

Na szczęście Przyjaciele, Rodzina i Mieszkańcy rodzinnego Grzegorzewa nie byli obojętni. Do akcji włączyli się również mieszkańcy Uniejowa i okolic, którzy aktywnie przyłączyli się do akcji. 

,,Cieszymy się niezmiernie, że żyjemy wśród ludzi o wielkich sercach. Pomimo ciężaru, który dźwigamy jesteśmy ciągle otaczani ludźmi, którzy są z nami w modlitwie, pomagają dobrym słowem i wspierają finansowo. Dziekujemy, że istnieją wśród nas anioły, które nie mają wprawdzie skrzydeł, ale wyciągają ręce i proponują swoją pomoc'' -mówi Ewa Kolasa - ciocia Leny, która aktywnie włączyła się w pomoc dla dziewczynki.

Stąd prośba o pomoc do wszystkich ludzi dobrego serca, którzy mogą pomóc dziewczynce w powrocie do zdrowia. Na facebooku powstała specjalna grupa  Licytacje dla Lenki, gdzie wystawiane są do licytacji przedmioty. Po wygranej licytacji należy dokonać przelewu na wskazanej na grupie stronie i i postępować wg zamieszczonych tam wskazówek. Ważne, że wziąć udział w licytacjach oraz wystawić przekazane przez siebie przedmioty i usługi może każdy użytkownik Facebooka, który przyłączy się do grupy.

,,Jesteśmy mile zaskoczeni, że ludzie sami się zgłaszają i proponują gadżety na aukcje. Jak widać na stronie, zamieszczają też rzeczy bardzo cenne. Jesteśmy bardzo wdzięczni Milence, przyjaciółce rodziny, za utworzenie i prowadzenie tej aukcji. To wymaga dużego nakładu pracy i czasu  przy wysyłaniu paczek. Jest ona zaangażowana całym sercem''- dodaje Ewa Kolasa.

Co można wylicytować i pomóc?

Jednocześnie na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka na leczenie dziewczynki. To właśnie tam nalezy dokonywać wpłat wygrywając licytację na FB. ZOBACZ 

Wśród rzeczy, które można wylicytować znalazły się już m.in. vouchery na zabiegi kosmetyczne, wypożyczenie odkurzacza piorącego, tort, obraz na płótnie, przegląd techniczny auta czy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu w Uniejowie.

Na zdjęciach obraz oraz tort, które można wylicytować pomagając Lence. 

Tego typu akcje mają szeroki zasięg, a dzięki upowszechnianiu informacji na stronach internetowych oraz Facebooku, docierają do ludzi w całej Polsce, ale i za granicą. Pomagać można zarówno wystawiając przedmioty, licytując, ale również upowszechniając dalej informację o zbiórce. W momencie pisania tego artykułu grupa ma już ponad półtora tysiąca członków, a ilość osób wciąż rośnie. 

Dodatkowo organizowane są akcje, w których chętne osoby mogą zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Być może ktoś z osób, które zechcą oddać szpik będzie ws tanie pomóc właśnie Lence.

[ZT]2373[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone