Zamknij
REKLAMA

Mikołajki w Uniejowie [ZDJĘCIA]

15:39, 06.12.2019 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

6 grudnia 2019 r. w Uniejowie świętowano Mikołajki. Oprócz wspólnego ubierania choinki ustawionej przy kompleksie termalno-basenowym, dzieci w czapkach mikołaja mogą tego dnia skorzystać ze zniżek na basenie. Od dzisiaj odbywa sie także Jarmark produktów lokalnych, ekologicznych i tradycyjnych.

Po godzinie 12-ej rozpoczęto uniejowskie Mikołajki. We wspólnym ubieraniu choinek wzięły udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z Uniejowa, Wielenina, Wilamowa i Spycimierza oraz grupa z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Czepowie. Na  drzewku bombki zawieszali przedstawiciele władz samorządowych, jednostek gminnych, szkół i organizacji oraz przybyli do Uniejowa przedstawiciele władz wojewódzkich oraz Parlamentu. 

Poświęcono także Bożonarodzeniową Szopkę, która tradycyjnie stanęła przy basenach termalnych. W żywej szopce, w której znajdują się zwierzęta z Zoo Safarii w Borysewie można zobaczyć między innymi kozy, osła i lamę. Przy Termach pojawiło się także dwóch świętych Mikołajów, którzy rozdawali dzieciom słodkie prezenty ufundowane przedsiębiorców z terenu gminy Uniejów i powiatu poddębickiego oraz wykonawców realizujących inwestycje na terenie Uniejowa.

Wszystkie dzieci, które 6 grudnia odwiedzą  w czapce mikołaja kompleks termalno-basenowy moga liczyć na ze zniżki na wejście na baseny. 


O świąteczny nastrój zadbała Kapela Spod Baszty, która zagrała podczas ubierania uniejowskiej choinki.

Od dzisiaj do niedzieli odbywa sie także Jarmark produktów lokalnych, ekologicznych i tradycyjnych, organizowany przez Województwo Łódzkie.
Od piątku do niedzieli, 6-8 grudnia,  pomiędzy godziną 12:00 a 18:00 na terenie przed Termami Uniejów można będzie zaopatrzyć się między innymi w takie produkty jak: wędliny, ryby, chleby, ciasta, powidła, miody, sery, soki, jaja, makarony i wiele innych. Wszystkie sprzedawane produkty pochodzą z gospodarstw ekologicznych, tradycyjnych prowadzonych na terenie województwa łódzkiego, a większość z nich wpisana jest na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Poza produktami spożywczymi będzie możliwość kupienia unikalnych ozdób świątecznych i drobnych upominków, które mogą stać się oryginalnym i wyjątkowym prezentem świątecznym, wykonanym własnoręcznie przez twórców ludowych.

Poniżej w fotorelacji więcej zdjęć z wydarzenia:

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA