Zamknij
REKLAMA

Posadzili swoje choinki z Nadleśnictwem Turek

13:40, 07.12.2019 | M.K
Skomentuj Trzyletnie świerki przekazało w ramach akcji ,,Posadź swoją choinkę" Nadleśnictwo Turek.
REKLAMA

Akcja „Posadź swoją choinkę” odbyła w piątek 6 grudnia 2019 roku w Uniejowie. Dzięki inicjatywie Lasów Państwowych Nadleśnictwo Turek w pobliżu ścieżki edukacyjnej „Zieleń'' wkopano kilkadziesiąt młodych świerków.

W akcji Lasów Państwowych Nadleśnictwo Turek organizowanej wspólnie z Urzędem Miasta w Uniejowie wzięli udział uczniowie szkół z terenu gminy Uniejów, radni i sołtysi. Pierwsze drzewka wkopali m.in. Witold Lewandowski z Nadleśnictwa Turek, Małgorzata Komajda - starosta poddębicki, Janusz Kosmalski - wiceburmistrz Uniejowa oraz Mirosław Madajski - przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie.

Jak mówił Witold Lewandowski z Nadleśnictwa Turek, w ramach akcji ,,Posadź swoją choinkę” rozdanych zostanie około 1000 drzewek, z czego ponad setka trafiła do Uniejowa. Dzięki tej inicjatywie przez najbliższe lata nowe drzewka będą produkować tlen, jednocześnie absorbując z powietrza dwutlenek węgla. 

Podczas akcji sadzono trzyletnie świerki, które zostały wyhodowane w szkółce Nadleśnictwa Turek i bezpłatnie przekazane w ramach współpracy z gminą. Wydarzenie jest jednocześnie początkiem działań proekologicznych, które w nadchodzącym roku mają mieć w gminie Uniejów znaczący wymiar.

[ZT]2024[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA