Zamknij
REKLAMA

Remont kładki już wkrótce! Będziemy przechodzić przez most?!

07:35, 10.01.2020 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

9 stycznia 2020 roku miasto podpisało umowę z wykonawcą, który już wkrótce rozpocznie remont uniejowskiej kładki. W trakcie remontu kładka będzie wyłączona z użytkowania, a jedyną przeprawą na drugą stronę rzeki będzie most.

Urząd Miasta w Uniejowie rozpoczął procedurę przetargową na wyłonienie wykonawcy przebudowy kładki już w lipcu 2019 roku. Po kilku przetargach wykonawcę udało się wyłonić dopiero pod koniec roku, ale również nie bez przeszkód. Firma Sorted, która wygrała przetarg oferując najniższą cenę (822 379,23zł ) odstąpiła od przystąpienia do wykonania inwestycji, a w jej miejsce remontu kładki podjęła się Blumen Group z Konina, która w przetargu zaoferowała drugą najkorzystniejsza ofertę cenową. Wykonawca, który podpisał właśnie umowę z miastem zrealizuje przebudowę kładki za 1 040 731, 29 zł. Najwyższą ofertę przedstawiło Przedsiębiorstwo Robot Drogowych S.A z Poddębic, które wyceniło się na 1 627 171,40 zł .

Przejście na drugą stronę rzeki tylko mostem

Najprawdopodobniej kładka będzie całkowicie wyłączona z użytkowania  od marca do maja, jednak zależało to będzie od terminu rozpoczęcia prac budowlanych. Oznacza to, że piesi i rowerzyści będą mogli przejść na drugą stronę rzeki wyłącznie mostem. Ostatecznie kładka powinna być oddana do użytku w czerwcu br., jednak termin rozpoczęcia prac będzie zależny również od warunków pogodowych.

Przewidywany zakres prac obejmuje kompleksową przebudowę i modernizację kładki, z uwzględnieniem naprawy istniejących elementów, zwiększeniem bezpieczeństwa i poprawą estetyki. Jak można było przeczytać w specyfikacji przetargowej, modernizacja kładki obejmie m.in.: naprawę istniejących podpór, zabezpieczenie antykorozyjne belek, wykonanie nawierzchni z żywicy epoksydowej i poliuretanowej oraz wykonanie balustrad z wypełnieniem szklanym.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Budowa infrastruktury turystycznej oraz zagospodarowanie terenu wzdłuż rzeki Warty w Uniejowie” i jest jego pierwszym etapem. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Przebudowa terenu przy ulicy Tureckiej

Warto dodać, że firma Sorted Sp. z o.o, która zrezygnowała z wykonania remontu kładki będzie realizować drugą część  projektu „Budowa infrastruktury turystycznej oraz zagospodarowanie terenu wzdłuż rzeki Warty w Uniejowie”, związaną z zagospodarowaniem na cele reprezentacyjno-rekreacyjne terenu zlokalizowanego przy ul. Tureckiej. Tutaj Sorted wycenił realizację na kwotę 1 391 717,79 zł wygrywając przetarg, w którym łącznie złożono trzy oferty. W ramach inwestycji planowane jest kształtowanie skarp, wykonanie nawierzchni komunikacyjnych, placu oraz schodów, zamontowanie małej architektury w postaci bloków granitowych, koszy na śmieci, słupków miejskich z łańcuchem, barierek oraz montaż fontann. Pojawią się w tym miejscu również nowe drzewa i krzewy.


źródło: UM w Uniejowie - ww.uniejow.pl

[ZT]2373[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Uniejowianie Uniejowianie

10 0

Bardzo dobrze że będzie remont kładki , ale czy włodarze miasta Uniejowa wiedzą że nie ma bezpiecznego zejścia z mostu na ul. Zamkową ?. Brak chodnika dla pieszych , same dziury po prawej stronie wzdłuż zejścia z mostu oraz jest bardzo ciemno wieczorem że nie wiadomo jak tam przejść !. Samochody wyjeżdzające i wjeżdzające na Termy , a piesi muszą wędrować miedzy samochodami . Szkoda że nie pomyślano przy budowie ronda przy Aparthotelu żeby zrobić przyzwoity chodnik z zejścia z mostu na Termy , i do wszystkich obiektów po drugiej stronie rzeki a nie wszyscy będą jechać samochodami i wracać .🙁 19:49, 19.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ajkoajko

1 0

Moim zdaniem co pół godziny powinien pływać prom, byłoby to jakieś rozwiązanie, a i dla niektórych zapewne atrakcja. 23:40, 21.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZubilewiczZubilewicz

1 0

Jak przyjdzie mróz i zamarznie rzeka to będzie po problemie z przeprawą na drugi brzeg :D 08:01, 22.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone