Zamknij
REKLAMA

W Uniejowie powstał nowy hotel [ZDJĘCIA]

08:07, 17.01.2020 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Uroczyste zakończenie inwestycji budowy HOTELU TERMALNEGO odbyło się 15 stycznia 2020 roku w Uniejowie. W wydarzeniu wzięli udział właściciele obiektu: Emilia, Zbigniew, Magdalena i Michał Szafarzowie z firmy MIPAMA E.Z. SZAFARZ SP. J., którzy od 2012 roku w uzdrowisku prowadzą restaurację ,,Termalną Bistro & Cafe".

Przy kładce w pobliżu kompleksu Termy Uniejów, wyłania się z brzegów rzeki Warty nowoczesny budynek nawiązujący architekturą do statku. To tutaj znajduje się nowy HOTEL TERMALNY, który powstał przy działającej od 2012 roku restauracji ,,Termalnej".


Gości powitał manager hotelu - Dawid Krakowski.

,,Przyjechałyśmy z córką na niedzielny obiad do Uniejowa i zobaczyłyśmy w restauracji, która już tutaj istniała ogłoszenie, że jest na sprzedaż. Wydawało nam się, że to jest tak szalony biznes, że lepszego nie można sobie wymarzyć. Wygraliśmy przetarg, w związku z czym zostaliśmy właścicielami restauracji, a potem postanowiliśmy, że zbudujemy tutaj hotel. Zaangażowanie całej naszej rodziny w ten biznes jest ogromny i robimy to sercem. Jesteśmy w tym miejscu już kilka lat i już czujemy się po trosze mieszkańcami Uniejowa" - mówiła podczas uroczystości Emilia Szafarz - współwłaścicielka hotelu.

Na uroczystość zakończenia inwestycji budowy HOTELU TERMALNEGO zaproszeni zostali m.in. Józef Kaczmarek - burmistrz Uniejowa, radni, przedstawiciele lokalnych firm oraz konkurencyjnych uniejowskich hoteli. Po części oficjalnej ks. Piotr Dąbrowski dokonał poświęcenia nowego hotelu.

Burmistrz Józef Kaczmarek wręczył właścicielom hotelu zdjęcie, przedstawiające widok miejsca, w którym dzisiaj stoi restauracja i hotel.

 

,,Niech ono przypomina, jak było na początku, a jak jest teraz" - mówił burmistrz wręczając właścicielom prezent z okazji otwarcia hotelu.

Goście podczas otwarcia obejrzeli hotel oraz pokoje i apartamenty w nim zlokalizowane. Niezaprzeczalnym atutem HOTELU TERMALNEGO jest widok z pokoi na rzekę, park i zamek.

Dzięki swojemu położeniu HOTEL TERMALNY to idealne połączenie sielskiego spokoju małego miasteczka z bliskością atrakcji turystycznych Uniejowa.

Do 27 lutego 2012 r. w tym miejscu restaurację ,,Termalną" prowadziła P.G.K. Termy Uniejów. Nowy właściciel obiektu przez kilka lat prowadził restaurację, jednak w wakacje 2018 roku rozpoczęto przebudowę obiektu. Oprócz zmodernizowanej restauracji otwartej ponownie latem 2019 roku powstał także hotel. Na piętrze rozbudowanego budynku powstało 20 zupełnie nowych, komfortowo wyposażonych pokoi, które łącznie mogą pomieścić 45 gości.

Do dyspozycji turystów w hotelu jest restauracja oraz bar, a wkrótce ruszy także sauna japońska oraz strefa mini SPA, w której goście będą mogli skorzystać z oferty różnego typu masaży i zabiegów pielęgnacyjnych. Hotel będzie klasyfikowany jako obiekt 4*.Na zdj. właściciele hotelu (od lewej):  Zbigniew, Emilia, Magdalena i Michał Szafarzowie. 

Firma Mipama powstała w 1990 roku. Działa ona w branży spożywczej, ale również hotelarsko-gastronomicznej. Oprócz hotelu w Uniejowie rodzina Szafarzów prowadzi Hotel Sasanka w Szklarskiej Porębie. W 2013 roku rozsrzerzyli swoją działalność o markę Diet-food, która zajmuje się produkcją żywności organicznej, dietetycznej i tzw. superfoods. Na zdjęciu Emilia, Zbigniew, Magdalena i Michał Szafarzowie. Na co dzień w firmie działają rodzice oraz trójka dzieci.

[ZT]2373[/ZT]

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Mieszkaniec Mieszkaniec

7 0

Fajnie, że powstało coś nowego z rąk inwestora prywatnego, ale. Dlaczego ponownie Hotel 4 g. Mam nadzieję, że w końcu powstanie coś innego poza schematem typu Restauracja, albo Pokoje gościnne/ Hotel. Uniejów już w tej chwili jest miastem hoteli z minimalną ilością atrakcji. Dobrze, że miasto chce ten bulwar zrobić, bo faktycznie jest bardzo potrzebny (szczera wypowiedź bez ironii). 09:36, 17.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone