Zamknij
REKLAMA

W niedzielę zagrali dla Adriana [ZDJĘCIA]

07:53, 27.01.2020 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Charytatywny turniej piłki nożnej, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie 13-letniego Adriana Króla odbył się w niedzielę 26 stycznia w Uniejowie. W turnieju najlepsi okazali się zawodnicy JTI Gostków. Podczas imprezy można było również wesprzeć leczenie chłopca kupując domowe ciasta, zupę oraz biorąc udział w torze sprawnościowym dla dzieci.

W sportowych zmaganiach wzięło udział 8 zespołów, nie tylko z terenu gminy Uniejów, ale również z Gostkowa, Poddębic, Wielenina i Świnic Warckich. Na hali przy Szkole Podstawowej w Uniejowie zagrały drużyny: JTI Gostków, Czarne Berety, LCB Warta, K-Flex, Reprezentacja Poddębickiej Ligi Halowej, Wściekłe Ślimaki, UAF Termy Uniejów, Wataha. 


Na zdjęciu organizatorzy imprezy charytatywnej dla Adriana Króla oraz jego babcia.

Jak mówi Zbigniew Kos - sołtys Lekaszyna, jeden z organizatorów turnieju, pomysł na jego organizację zrodził się przy okazji pomocy Lence Kolasie. Adrian Król to chłopiec, który obecnie przebywa na leczeniu w tym samym szpitalu, w którym do zdrowia wraca Lenka. Poza tym decyzja o pomocy dla chłopca to także chęć pomocy jego rodzinie, mama Adriana pochodzi z Lekaszyna, a babcia jest mieszkanką tej wsi. Stąd mieszkańcy Lekaszyna, Wilamowa i okolic postanowili zorganizować akcję, która ma pomóc zebrać środki finansowe na dalsze, kosztowne leczenie Adriana.

Najlepsi w turnieju okazali się zawodnicy JTI Gostków, którzy w meczu finałowym wygrali z drużyną UAF Termy Uniejów. Trzecie miejsce zajęła drużyna Wataha.

Podczas imprezy zorganizowano także poczęstunek oraz zabawy dla dzieci z ,,Fundacją Pomerdało mi się'', która przygotowała specjalny sensoryczny tor przeszkód. Pyszne domowe ciasta przygotowały zaangażowane w zbiórkę dla Adriana wolontariuszki, grochówkę Restauracja Termalna Bistro & Cafe, bułki G.S. Samopomoc Chłopska w Uniejowie. Burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek ufundował dla wszystkich zawodników wejściówki na kompleks ,,Term Uniejów". Organizatorami turnieju byli: Sołectwo Lekaszyn, Stowarzyszenie RTG Duszy, Szkoła Podstawowa w Uniejowie, Szkoła Podstawowa w Wilamowie i Fundacja Pomerdało mi się.

 

 

 

Adrian to  energiczny i  radosny 13-latek dla którego codzienność zmieniła się zaledwie w 3 miesiące, a szpital stał się drugim domem.

,,Adrianowi doskwierał intensywny ból zlokalizowany w udzie - myśleliśmy, że był on spowodowany zwykłą kontuzją lub naderwaniem mięśni przy jeździe hulajnogą, jednak badania wykazały, że jest to nowotwór - chłoniak Burkitta, który rozwinął się w zastraszająco szybkim tempie'' - mówi rodzina chłopca.


Archiwum prywatne.

Z dnia na dzień stan Adriana zaczął się pogarszać: przestał samodzielnie egzystować, porusza się tylko przy pomocy kul. Ponad to u Adriana doszło do kompresyjnego złamania kręgosłupa w odcinku piersiowym. Adrian przeszedł już 2 cykle chemioterapii. Czeka go jeszcze kosztowna rehabilitacja przywracająca go do pełnej sprawności oraz kolejne chemioterapie.

W Internecie trwają również zbiórka na leczenie chłopca - ZRZUTKA.PL . Powstała również specjalna grupa na Facebook, gdzie można licytować i przekazywać na licytację przedmioty oraz usługi, z których dochód również przeznaczony jest na finansowanie leczenia.

[ZT]2523[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone