Zamknij
REKLAMA

Więcej patroli policyjnych na ulicach Uniejowa

09:02, 07.02.2020 | materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj

Już wkrótce na ulice Uniejowa wyjadą dodatkowe patrole policyjne w ramach porozumienia policji i samorządu. Patrole ponadnormatywne będą organizowane zwłaszcza w weekendy, w miejscach najbardziej zagrożonych oraz z uwzględnieniem stworzonej na spotkaniach z mieszkańcami mapy zagrożeń.

Na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej, komendant Policji w Uniejowie - Adam Czerwiński podniósł kwestię wsparcia finansowego do patroli ponadnormatywnych zwłaszcza w kontekście weekendów, gdy ilość zdarzeń wpływa na spadek poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.
Z inicjatywy Burmistrza zabezpieczono środki, aby wspierać przedsięwzięcie raz na kwartał. Dodatkowe patrole to rozwiązanie, które poprawi bezpieczeństwo szczególnie we wrażliwych obszarach miasta, takich jak okolice dyskoteki, w przypadku konieczności podjęcia interwencji.

– Otrzymaliśmy wiele niepokojących sygnałów dotyczących głównie młodych „bohaterów”, którzy wracają po dyskotece i przy tym niszczą mienie, wdają się w bójki i dopuszczają się aktów wandalizmu – mówił komendant Adam Czerwiński.

Wobec powyższego policja złożyła wniosek o wsparcie finansowe do tzw. patroli ponadnormatywnych. W weekendy patrole wyjeżdżają głównie do interwencji, nie pozostawiając wiele casu na monitorowanie miasta. Wsparcie z budżetu gminy na dodatkowe patrole przyczyni się do lepszej i wydajniejszej pracy policjantów. Funkcjonariusze będą kontrolować miejsca zagrożone przestępstwami i wykroczeniami szczególnie uciążliwymi dla społeczeństwa. A jak wiadomo więcej mundurowych na ulicy to większy porządek.
Ponadto komendant zaapelował do mieszkańców o zachowanie ostrożności i pomoc w związku z doniesieniami o wzmożonych kradzieżach i włamaniach, szczególnie do nowopowstałych domów.  – Mamy podstawy sądzić, że istnieje grupa, bądź grupy, które kradną elektronarzędzia.
W związku z tym, policja kieruje prośbę o zwrócenie uwagi na hałasy lub osoby kręcące się na posesji sąsiadów lub w jej pobliżu. Takie spostrzeżenia mogą bowiem okazać się cenne przy ustalaniu tożsamości ewentualnych włamywaczy.

A.Ow.

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

ZadziorZadzior

4 0

konia z rzędem temu kto widział w mieście na patrolu pieszym policjanta, nie wspomnę tu o terenie gminy 20:08, 11.02.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

UniejakUniejak

1 3

Widziałem wielokrotnie, zwłaszcza w okresie letnim. Czasem są to "nasi" policjanci, czasem jakaś policyjna młodzież z Komendy Wojewódzkiej.
Oczekuję zatem, że dostarczysz konia z rzędem (pełnym, proszę) najlepiej do stajni w zagrodzie. Napisz po tym tutaj, to podjadę odwiedzić mojego konia, ofiarowanego przez Ciebie.
Dziękuję i pozdrawiam
11:29, 14.02.2020


ZadziorZadzior

2 0

Nie zaprzeczam , widziałem kiedyś przyjaźń konia z pieskiem , ale był bez siodła - no oczywiście koń 15:09, 17.02.2020


do Zadziordo Zadzior

2 5

ale nie jest napisane, że patrole piesze. Nieistotne, czy piesze czy w samochodzie, ważne ze skuteczne 08:12, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KapselKapsel

4 0

Zadzior puknij w stół ,a nożyce się odezwą , ale choć wiadomo , że Ten umie pisać i czytać choć nie do końca ze zrozumieniem 18:21, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone