Zamknij
REKLAMA

Kto wygrał tegoroczny Turniej Wsi Gminy Uniejów w Wilamowie? [FOTO]

19:50, 09.02.2020 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Wola Przedmiejska wygrała "Turniej Wsi Gminy Uniejów", który odbył się 8 lutego 2020 roku w Wilamowie. W tegorocznych zmaganiach sołectw wzięło udział trzynaście drużyn.

W turnieju najlepsza okazała się drużyna z Woli Przedmiejskiej, która wygrała "Złote wiadro" i 1500 zł ufundowane przez Burmistrza Uniejowa. Druga była drużyna z Pęgowa, która otrzymała nagrodę w wysokości 1000 zł, a trzecie miejsce zajęło aż 5 zespołów, które otrzymały po 500 zł. Na najniższym stopniu podium znalazły się sołectwa: Czekaj, Felicjanów, Kuczki, Wielenin i Wilamów. Trzy pierwsze drużyny otrzymały także pamiątkowe miotły - złotą, srebrną i brązową, a pozostałe wyróżnienia. Każdy uczestnik oytrzymał także bilet wstępu do kompleksu „Termy Uniejów”.

Czwarte miejsce zajęły drużyny z : Lekaszyna, Ostrowska i Dąbrowy, piąte: Góry oraz Wielenin Kolonia, a szóste Orzeszków. 

[ZT]2539[/ZT]


 

Drużyny rywalizowały w kilku konkurencjach, jednak największym aplauzem publiczności cieszyła się ta, w której zawodnicy prezentowali swoje sołectwa. Na filmie Felicjanów w piosence o swojej miejscowości.

W tym roku do zmagań zgłosiła się rekordowa liczba drużyn, bo aż trzynaście. Zawodnicy zdobywali punkty w dziewięciu konkurencjach wymyślonych  przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie, który w tym roku przygotował  m.in. takie zabawy jak prezentacja turystyczna sołectwa, kto najlepiej wymiata, bulle czy złote jabłko.

W jury turnieju zasiedli: ks. Bogusław Karasiński - proboszcz parafii w Wilamowie, Janusz Kosmalski - zastępca burmistrza Uniejowa i Mirosław Madajski - przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali również Anna Kurzawa z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie i Krzysztof Bielawski - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie.

Prowadzący turniej Robert Pałka z zawodnikami z jednej z drużyn.

 

Na scenie w sali OSP w Wilamowie wystąpiły dzieci i młodzież ze szkoły w Wilamowie oraz Kapela ze Wsi Wilamów.

Organizatorami Turnieju Wsi w Wilamowie byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie, Urząd Miasta w Uniejowie, Rada Sołecka wsi Wilamów, Rada Sołecka wsi Lekaszyn, OSP Wilamów, SP Wilamów, PKG „Termy Uniejów”.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone