Zamknij
REKLAMA

Pobiegli dla Gai. Czwarty Bieg Tropem Wilczym w Uniejowie [ZDJĘCIA]

14:02, 01.03.2020 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki

Około stu osób wzięło udział w ,,Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, który zorganizował Klub Biegacza Geotermia Uniejów w Uniejowie 1 marca 2020 roku. Była to także okazja, by pobiec dla 9-miesięcznej Gai Woźniak, której rehabilitację wesprze Fundacja PKO Banku Polskiego. Dzięki biegaczom, fundacja przekaże na pomoc dziewczynce 10 tysięcy złotych.

,,Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” to największy bieg pamięci organizowany w wielu miastach w całej Polsce. Po raz czwarty również w Uniejowie było można przyłączyć się do wydarzenia, w ramach którego odbył się bieg na 1963 metry (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) oraz drugi dystans – 10 km (do wyboru). Na dystansie 10 km wystartowało 14 zawodników, natomiast na krótszym około setka osób, z których większość przyłączyła się do akcji ,,Biegnę dla Gai".

[ZT]2573[/ZT]

Bieg Tropem Wilczym w całej Polsce organizowany jest przy współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja.  Ma on charakter towarzyski jednak  osoby, które wzięły w nim udział otrzymały okolicznościowy medal i koszulki.

Przy okazji  biegu można było także pomóc. Dzięki akcji „PKO Biegajmy razem”, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 10 tysięcy złotych na wsparcie leczenia i rehabilitacji Gai Woźniak, która obecna była również na biegu (poniżej zdjęcie pracowników PKO BP w Uniejowie oraz Gai i jej mamy).

 


Na zakończenie na biegaczy czekało ognisko z kiełbaskami.

Gaja urodziła się jako wcześniak. Wymaga stałej rehabilitacji. Jest pod stałą opieką neurologa, neonatologa, zakaźnika, kardiologa, okulisty. Ma zmianę w prawym oczku z powodu toksoplazmozy. Do końca drugiego roku życia, będzie poddawana antybiotykoterapii. Jest pod opieką Fundacji Wcześniak. Więcej informacji nt. Gai przeczytasz tutaj. 

[ZT]2588[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone