Zamknij
REKLAMA

Czy chodzić do kościoła? Diecezja Włocławska wydała komunikat

13:22, 14.03.2020 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie archiwalne www.uniejow.net.pl

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, komunikat wydała Kuria Diecezji Włocławskiej. W związku z ograniczeniem liczby uczestników zgromadzeń również biskup włocławski zarządził do odwołania, aby na terenie diecezji podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła przebywało maksymalnie 50 osób.

Komunikat został opublikowany nastronie diecezji wczoraj, tj. 13 marca 2020 roku, po godzinie 21.00. 

,,W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji Ksiądz Biskup uznaje za obowiązujące na terenie Diecezji Włocławskiej wszystkie wskazania wydane przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i prosi Księży o dostosowanie się do nich" - czytamy na stronie internetowej Diecezji Włocłaskiej.

Z dniem 14 marca 2020 roku Biskup Włocławski m.in.:  zarządza do odwołania, aby na terenie diecezji podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła przebywało maksymalnie 50 osób; przypomina o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych i zachęca do skorzystania z niej. Osoby, które to uczynią, prosi o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu; odwołuje tegoroczne rekolekcje wielkopostne zarówno szkolne, jak i parafialne (dla dzieci, młodzieży i dorosłych).

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się do biskupów diecezjalnych o wydanie decyzji, aby podczas każdej mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła mogło przebywać maksymalnie 50 osób.

 

Na funpage Parafii pw. Św. Floriana w Uniejowie znaleźć można również wpis, w którym znajduje się informacja o godzinach, w których wierni mogą obejrzeć transmisje z Mszy św. na antenach telewizyjnych oraz wysłuchać w stacjach radiowych.

 W okresie od 14 marca 2020 r. do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Rozporządzenie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego zostało w piątek 13 marca opublikowane w Dzienniku Ustaw.

[ZT]2627[/ZT]

 

 

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone