Zamknij
REKLAMA

Chcesz zgłosić przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy!

08:44, 20.03.2020 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Teraz można to zrobić przesyłając stosowną informację najlepiej pocztą tradycyjną lub alternatywnie pocztą elektroniczną - informuje KPP w Poddębicach. Takie rozwiązanie umożliwi funkcjonariuszom Policji zaplanowanie dalszych działań, przy minimalizacji ryzyka epidemiologicznego.

Aby ułatwić procedurę policjanci opracowali wzór takiego pisma. Gotowe zgłoszenie (wraz z załącznikami) można wysłać na adres pocztowy komendy lub komisariatu. Można to zrobić również drogą elektroniczną. Adresy e-mail można znaleźć na stronie internetowej danej jednostki policji.

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, opracowała wzór formularza „informacji o przestępstwie/wykroczeniu”, który pokrzywdzony może przekazać  do jednostki Policji  bez konieczności, na tym etapie, bezpośredniego kontaktu.

Jak zgłosić przestępstwo podczas zagrożenia epidemicznego koronawirusem?

Mamy dwie możliwości przesłania „informacji o przestępstwie/wykroczeniu” - droga pocztową lub alternatywnie za pomocą wiadomości e-mail. Takie rozwiązanie umożliwi funkcjonariuszom Policji zaplanowanie dalszych działań, przy minimalizacji ryzyka epidemiologicznego. Pozwoli na poinformowanie zgłaszającego o terminie niezwłocznej weryfikacji informacji wstępnej i formalnego przyjęcia od niego zawiadomienia o przestępstwie w taki sposób, aby uniknąć jednoczesnej obecności wielu osób (interesantów) w siedzibie jednostki Policji, oczekujących na przyjęcie od nich zawiadomień lub załatwienia innych spraw.


Zgłoszenie zdalne pozwoli również na sprawdzenie, przed zaplanowaniem terminu czynności - przy wykorzystaniu zawartych w informacji wstępnej danych teleadresowych – czy nie zachodzą okoliczności wskazujące, iż osoba kierująca informację o przestępstwie jest osobą zaliczoną do grupy wzmożonego ryzyka epidemiologicznego.            

Oczywiście nadal w jednostce Policji będą przyjmowane protokolarnie ustne zawiadomienia o przestępstwie tylko w przypadkach dotyczących najpoważniejszych przestępstw, gdzie zwłoka w złożeniu zawiadomienia  mogłaby skutkować utratą śladów i dowodów.

W załączeniu na swojej stronie Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach zamieściła niezbędne do pobrania dokumenty  w wersji elektronicznej!

Zobacz informację na stronie KPP w Poddębicach i pobierz dokumenty.

 

KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PODDĘBICACH, ul. Targowa 22, 99-200 Poddębice, tel: 47 845-22-11  fax: 047 845-22-05
e-mail: [email protected] lub [email protected]

KOMISARIAT POLICJI W UNIEJOWIE, 99-210 Uniejów ul. Kościelnicka 38, tel. 47 845-29-10, fax. 047 845-29-20
e-mail:  [email protected]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone