Zamknij
REKLAMA

Znamy nowy termin Pierwszej Komunii św. w Uniejowie

20:04, 08.04.2020 | M.K
Skomentuj
Zdjęcie archiwalne uniejow.net.pl
REKLAMA

Wg pierwotnych planów Pierwsza Komunia Św. w parafii pw. św. Floriana w Uniejowie planowana była na 24 maja 2020 r. W związku z wybuchem epidemii koronawirusa w Polsce terminy tegorocznych komunii w całym kraju stanęły pod znakiem zapytania. Dzisiaj na swoim funpage'u nowy termin podała uniejowska parafia.

Decyzją proboszcza - księdza Infułata Andrzeja Ziemieśkiewicza, po rozmowach z rodzicami postanowiono przenieść I Komunię Św. w Uniejowie na czwartą niedzielę września, czyli 27.09.2020 r. Powodem zmiany terminu jest epidemia koronawirusa.

Już od jakiegoś czasu polscy hierarchowie zakładali, że w związku z zapowiedziami wzrostu zachorowań w najbliższych tygodniach, najbardziej prawdopodobne będzie przeniesienie uroczystości pierwszokomunijnych na po wakacjach, na wrzesień lub nawet na październik.

Decyzją Kurii Diecezji Włocławskiej terminy pierwszych komunii należy przenieść na czas ustania zagrożenia, stąd decyzja uniejowskiej parafii o ustaleniu nowego terminu na wrzesień.

[ZT]2593[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ŁodziakŁodziak

2 0

I dobrze . Decyzja o zmianie terminu powinna być jak najszybciej . W Łodzi w naszej parafii wciąż czekamy na decyzję a tutaj nie ma.co czekać . Trzeba rezerwować sale jeśli ktoś robi w lokalu 20:55, 08.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA