Zamknij
REKLAMA

Czy Miejskie Przedszkole w Uniejowie będzie otwarte od 6 maja?

13:50, 30.04.2020 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Od 6 maja rząd umożliwi otwarcie żłobków i przedszkoli w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki i życia społecznego. Czy Miejskie Przedszkole w Uniejowie będzie ponownie otwarte?

Przedszkola, żłobki oraz szkoły są zamknięte w całym kraju od 16 marca br. Decyzją rządu w placówkach oświatowych, zarówno publicznych, jak i prywatnych, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zostały zawieszone w związku z panującą pandemią koronawirusa.

Wczoraj premier Morawiecki poinformował, że od 6 maja dopuszczona będzie możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli. Jak wyjaśnił, ostateczne decyzje będą podejmowane przez organy prowadzące te placówki. Warunki, na jakich to otwarcie będzie możliwe, określane są wytycznymi MZ, Głównego Inspektora Sanitarnego, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Organy prowadzące mogą ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej, czy liczbę dzieci objętych opieką. Z kolei samorządy mogą na podstawie dotychczasowych przepisów zamknąć wszystkie żłobki i przedszkola na swoim terenie. Morawiecki zachęcał jednak, aby w odpowiednich warunkach decydowano się na ich otwarcie, deklarując, że rząd zapewni środki dezynfekcyjne, by zadbać o ich bezpieczeństwo sanitarne.

Premier zapewnił, że tym, którzy nie będą mogli oddać swoich pociech pod opiekę w przedszkolu lub w żłobku, nadal przysługiwać będzie zasiłek opiekuńczy. Wypłacany będzie zarówno wtedy, gdy jednostka samorządu terytorialnego zdecyduje o zamknięciu placówki, jak i wtedy, gdy zapewnienie w niej opieki nad dzieckiem nie będzie możliwe przez ograniczenia spowodowane COVID-19.


,,Rodzice, którzy chcą skorzystać z możliwości zapewnienia dziecku opieki przez Miejskie Przedszkole w Uniejowie od 6 maja 2020 r., powinni o tym fakcie powiadomić dyrektora placówki w dniu 4 maja 2020 r. w godzinach 8:00-13:00, telefonicznie pod numerem 63 288 81 21 - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej przedszkola.

Z opieki w Miejskim Przedszkolu w Uniejowie od 6 maja 2020 r. mogą skorzystać (na podstawie wytycznych MEN przy uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia):

- dzieci zdrowe – bez objawów chorobowych;
- dzieci w domu, których nikt z mieszkańców nie jest objęty kwarantanną lub izolacją;
- dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką
dzieci w domu;
- dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 - czytamy w komunikacie przedszkola.

W związku z możliwością otwarcia placówek oświatowych dla najmłodszych, Przedszkole Miejskie w Uniejowie  podało również wytyczne, które będą obowiązywały w oddziałach przedszkolnych, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno wychowankom jak i kadrze pedagogicznej.

-Aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w placówce, rodzice/opiekunowie powinni przekazać dyrektorowi istotne informacje o stanie jego zdrowia.
-  Należy zaopatrzyć swoje dziecko, jeśli ukończyło 4. rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki.
-  Przyprowadzać do placówki dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych.
- Nie wolno posyłać dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy muszą pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
- Należy wyjaśnić dziecku, żeby nie zabierało do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek.
- Należy regularnie przypominać dziecku o podstawowych zasadach higieny, podkreślać, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na powitanie; zwrócić uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kaszlu.

[ZT]2736[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Gość Gość

0 4

Czyli tam gdzie jeden rodzic jest w domu to dziecka nie może już posłać ? A czy dzieci z zerówki też się wliczają ? 17:36, 30.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MyjMyj

0 0

Słyszeliście, że mydło w kostce wraca do łask. Jest podobno zdrowsze niż te w płynie. Koleżanka podesłała mi tą stronę https://umyjrece.pl/, gdzie są super informację o tym jak i dlaczego myć mydło.
09:52, 17.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA