Zamknij
REKLAMA

Ogłoszono konkurs na projekty oryginalnych pamiątek ze Spycimierza

07:04, 19.06.2020 | materiał partnera
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Uniejów ogłosiła konkurs na projekty oryginalnych pamiątek ze Spycimierza,  wsi niedaleko Uniejowa słynącej z tradycji układania kwiatowych dywanów na Boże Ciało.

,,Chcielibyśmy, żeby propozycje pamiątek były niespotykane wcześniej, odwołujące się do tradycji, kultury i historii tego urokliwego miejsca w dorzeczu Warty" - czytamy na stronie organizatora konkursu.

Zdajemy sobie sprawę, że obecnie turyści pragną czegoś prawdziwego, w miarę możliwości ręcznie wyrabianego, inspirowanego dziedzictwem kulturowym i przyrodą.

Na fali tego trendu, jak również w związku z planowanym Centrum Historyczno – Kulturalnym „Spycimierskie Boże Ciało” Gmina Uniejów postanowiła ogłosić konkurs, który pozwoli wyłonić projekty związane ze świętem i tradycją układania kwietnych kobierców na procesję Bożego Ciała oraz samym Spycimierzem i jego historią.  Mogą to być magnesy, breloczki, grafiki i wszystko to, co gra w duszy artysty. Istotne, aby gadżety kojarzyły się i promowały Spycimierz i jego niezwykłą, ponad dwustuletnią tradycję układania kwiatowych dywanów oraz by były wykonane w sposób pozwalający na ich powielanie.
Informacje o Spycimierzu można znaleźć na stronach Spycimierskiego Bozego Ciała i stronie turystycznej Gminy Uniejów.

Uczestnikami konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, twórcy, artyści prowadzący samodzielną działalność lub zrzeszeni w związkach i stowarzyszeniach.

Na formularze zgłoszeniowe oraz wizualizacje cyfrowe lub prototypy prac organizatorzy czekają do 15 września br.  Komisja konkursowa wyłoni 3 najlepsze prace. Nagrodą będzie weekendowy pobyt dla dwojga w jednym z najlepszych obiektów do wyboru (Aparthotel lub Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich).

Obiekty, w których zostaną zakwaterowani laureaci konkursu, położone są w strefie uzdrowiskowej termalnego grodu w pobliżu kompleksu termalno – basenowego. Nowoczesne wnętrza Aparthotelu oraz te z historycznym sznytem w połączeniu z dozą nowoczesności w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich stanowią doskonałą bazą wypadową do odkrywania oferty turystycznej miasteczka, walorów przyrodniczych, zabytków i mnóstwa wodnych atrakcji.  Jest zatem o co powalczyć.

Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej, fanpage’u gminy, tak aby wyłonić dodatkowego laureata publiczności, który również zostanie nagrodzony. Wygrane prace zostaną zaprezentowane na wystawie przy okazji IV Seminarium Spycimierskiego.

Prace z dopiskiem „Konkurs na pamiątkę turystyczną Spycimierza” należy przesłać na adres: Urząd Miasta w Uniejowie, Dział Promocji. Ul. Błogosławionego Bogumiła 13, 99-210 Uniejów lub dostarczyć osobiście na wskazany adres do Sekretariatu lub  Pokoju nr 6. Liczy się data stempla pocztowego.

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

ZadziorZadzior

7 2

Przestańcie z tymi swoimi pomysłami .Ogłosiliście konkurs na nazwę wody i co, jak by powiedziała młodzież - "żyć". W między czasie jakiś następny , teraz na pamiątkę ze Spycimierza i też nie doprowadzicie do końca ,a może by tak konkurs na popiersie Pana Burmistrza 10:30, 19.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

3 1

Zastanawiam się tylko kto będzie miał z tego kasę? Czy Spycimierz coś na tym skorzysta?! Raczej nie!!! Inni będą napełnić kieszenie i slizgac się na tradycji kwietnych dywanów. A ludzie naprawdę ciężko na to pracują 😡 21:06, 19.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

turysta z Łodziturysta z Łodzi

0 3

każda turystyczna miejscowość ma swoje pamiątki, czy naet zwykłe magnesy an których się zarabia krocie. Dobry biznesowy pomysł.krystyka chyba ze strony nieudaczników lub konkurencji 10:01, 21.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA