Zamknij
REKLAMA

Helenka wkrótce pojawi się na Warcie. Uniejowscy strażacy mają swoją łódź

07:15, 30.06.2020 | M.K
Skomentuj Fot. OSP w Uniejowie
REKLAMA

Uniejowscy strażacy mają swoją łódź ratowniczą. Już wkrótce na wodach rzeki Warty pojawi się motorówka ,,Helenka", której nazwa nie jest przypadkowa.

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi w 2018 roku przekazała łódź motorową Gminie Uniejów, która następnie przekazała ją jednostce Ochotniczej Strażacy Pożarnej w Uniejowie. Blisko dwa lata trwało znalezienie mechanika, który podjął się diagnozy i naprawy silnika w łodzi. Obecnie łódź motorowo-rzeczna Harpun 550 z 1996 roku jest już po remoncie, który w całości ze swoich środków sfinansowała jednostka straży w Uniejowie. Motorówka o mocy 115 KM, która wcześniej służyła policji jest już zarejestrowana przez Urząd Żeglugi Śródlądowej i po przeglądzie będzie mogła służyć strażakom. 

Doprowadzenie do obecnego stanu w jakim jest łodź to zasługa uniejowskich strażaków, którzy społecznie wzięli udział w jej wyremontowaniu i konserwacji. Największy wkład w ponowne uruchomienie mieli: Witold Szymczak, Krzysztof Charuba, Damian Miśkiewicz, Jacek Świątczak, Jacek Sroka, Andrzej Marek i Tomasz Krysztofiak.

Helenka to łódź ratownicza, jednak mamy nadzieję, że pomoże ściągnąć nową młodzież do naszej jednostki. Będzie nie tylko pełniła funkcję łodzi ratowniczej, ale także posłuży do ćwiczeń na wodzie - mówi prezes OSP w Uniejowie Krzysztof Janiak.

,,Helenka''- na cześć Pani Helenki

,,Nasza łódź ma już swoje imię ,,Helenka" ku pamięci Pani Heleny Cieciorek - naszej gospodyni i opiekunki sali OSP, która odeszła od nas nagle dwa lata temu" - mówi Krzysztof Janiak.

W ten sposób strażacy chcieli uczcić pamięć zmarłej opiekunki sali strażackiej, która przez wiele lat współpracowała z tutejszą jednostką.

Obecnie uprawnienia do kierowania łodzią posiada dwóch strażaków. Kurs stermotorzysty żeglugi śródlądowej posiada prezes OSP w Uniejowie - Krzysztof Janiak i z-ca naczelnika OSP - Witold Szymczak. To oni będą mogli obsługiwać łódź podczas ewentualnych akcjach ratowniczych.


Łódź motorowo-rzeczna Harpun 550 z 1996 roku wcześniej wykorzystywana była przez Policję. Teraz będzie służyła Ochotniczej Straży Pożarnej w Uniejowie.
Fot. OSP w Uniejowie.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA