Zamknij
REKLAMA

Komputery dla uczniów z gminy Uniejów. Sprzęt przekazany już do szkół

12:54, 03.07.2020 | materiał partnera
Skomentuj Fot. UM w Uniejowie.
REKLAMA

24 czerwca Burmistrz Miasta Uniejów – Józef Kaczmarek oficjalnie przekazał do szkół sprzęt komputerowy. Na ten cel gmina pozyskała ponad 50 tys. zł.

Pozyskane środki pochodzą z kontynuacji projektu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi priorytetowej nr I ,,Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”, dotyczącego realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Tym razem projekt uzyskał nazwę  Zdalna szkoła +”

W ramach projektu zakupiono 22 szt. sprzętu komputerowego, w tym 7 komputerów all in one oraz 15 laptopów. W/w sprzęt zostanie rozdysponowany w razie potrzeb pomiędzy dzieci z rodzin wielodzietnych oraz trafi do nauczycieli. Tak jak poprzednio ma posłużyć do nauki zdalnej.

Pozyskana w ramach projektu dotacja opiewajaca na kwotę 54 993 zł obejmuje rownież ubezieczenie sprzętu.

Projekt „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” jest finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

A.B. /A.Ow.

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA