Zamknij
REKLAMA

Remont szatni w szkole w Uniejowie

07:05, 31.07.2020 | materiał partnera
Skomentuj
REKLAMA

W ostatnich dniach rozpoczął się remont szatni uczniowskiej w szkole podstawowej w Uniejowie. W realizację przedsięwzięcia finansowanego przez gminę włączyła się także firma K-FLEX Polska z Wielenina.

Wakacje to czas odpoczynku dla uczniów. Wprawdzie rok 2020 z uwagi na pandemię jest wyjątkowy i sale lekcyjne od kilku miesięcy świecą pustkami. Jednak tradycją już stało się, że okres wakacyjny wykorzystywany jest na remonty szkolne, by uczniowie mogli wrócić do piękniejszych szkół.

Tym razem, modernizacji zostanie poddana szatnia uczniowska, która pomimo odświeżania ścian, od wielu lat nie zmieniała się w swej estetyce i można rzec, że aż prosiła się o remont, aby zapewnić dzieciakom odpowiednie warunki do przebrania się i zostawienia swoich rzeczy.

Gmina Uniejów, mając na względzie potrzeby uczniów,  wygospodarowała środki i wyłoniła w drodze przetargu wykonawcę zadania. Do magistratu wpłynęły trzy oferty, z czego najkorzystniejszą, opiewającą  na kwotę 153 719,25 zł okazała się propozycja firmy Rem-Bud Dariusza Piasecznego z Wielenina.Wykonawca zaraz po podpisaniu umowy rozpoczął prace modernizacyjne, nadzorowane przez inspektora nadzoru budowlanego, które powinny zakończyć się jeszcze przed pierwszym dzwonkiem we wrześniu.

Zakres prac obejmuje m.in. wykucie z muru ościeżnic drewnianych oraz miejsca na belki obniżające nadproże, demontaż okien, drzwi i wykładziny podłogowej PCV, rozebranie schodów betonowych oraz częściowe rozebranie podłoża z betonu, wykucie z muru podokienników betonowych, demontaż istniejących stalowych boksów i istniejącego oświetlenia.Po przygotowaniu rozpocznie się niemal praca od podstaw i to dosłownie, bo szatnia przejdzie kompleksową modernizację od posadzki, nowych schodów, przez częściową wymianę stolarki drzwiowej i okiennej,  przez wykonanie sufitu podwieszanego wraz z położeniem ocieplenia i odpowiednim zaizolowaniem stalowego podciągu. Renowacji poddana zostanie ściana z kamienia, stare grzejniki wymienione na nowe zmienią lokalizację. Ponadto, zadanie przewiduje wymianę instalacji elektrycznej wraz z montażem nowych opraw oraz obniżenie nadproża przy drzwiach wejściowych.

Tak przygotowane pomieszczenie zostanie wyposażone w nowe szafki, które można zobaczyć na wizualizacji.

W przedsięwzięcie włączyła się firma K-Flex Polska z Wielenina, która zadeklarowała zakup 320 szafek z własnym logo na kwotę 40 tys. zł.

Wraz z dyrektorem Szkoły w Uniejowie, p. Piotrem Kozłowskim, składamy na ręce dyrektora K-Flexu, p. Bartłomieja Gröbnera, podziękowania za zrozumienie i wsparcie dla naszej inwestycji – mówił podczas ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej burmistrz Józef Kaczmarek.

Zmodernizowana szatnia zostanie przystosowana do aktualnych standardów; zyska na estetyce i poprawi swoją funkcjonalność. Natomiast biorąc pod uwagę jej obecny stan i wygląd, można wręcz powiedzieć, że pomieszczenie przejdzie prawdziwą rewolucję.

  

UM w Uniejowie - A.Ow.

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ARAR

1 0

A kiedy remont szatni w "klubie" ^^? 08:24, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA