Zamknij
REKLAMA

Uczniowie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwszaki już po ślubowaniu

13:52, 01.09.2020 | M.K
Skomentuj Pierwszaki odebrały kluczyki do swoich nowych szafek, które ufundowała firma K-Flex Polska.
REKLAMA

Czterysta czterdzieścioro pięcioro uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku w Uniejowie rozpoczęło 1 września 2020 roku kolejny rok szkolny. Wśród nich jest również czterdzieścioro ośmioro pierwszaków, którzy mieli uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Wszystko zgodnie z reżimem sanitarnym, który szkoła wprowadziła z powodu pandemii koronawirusa.

Jakie zasady w szkole podczas pandemii?

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem uczniowie wrócili do szkoły, w której panują nowe restrykcje i reżim sanitarny. Od pierwszych dni nauki w szkole panują procedury i zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Wśród nich najważniejsze to częsta dezynfekcja i mycie rąk, zachowanie dystansu społecznego i zasłanie ust i nosa maseczką lub przyłbicą w trakcie przerw i przebywania na korytarzach. 


 

Obecnie w przestrzeni zamkniętej szkoły (korytarze, szatnia, toalety, stołówka) w czasie przerw, obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa przyłbicą lub maseczką - informuje szkoła.


Na terenie szkoły pojawiły się środki do dezynfekcji, a przy wejściu należy obowiązkowo zdezynfekować ręce. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego w dezynfekcji uczniom i kadrze nauczycielskiej pomagali pracownicy szkoły. 

Od września opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić wyłącznie do przestrzeni wspólnej szkoły, czyli tzw. strefy rodzica ( wiatrołap), zachowując podstawowe zasady, czyli dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem lub nauczyciela minimum 1,5 m, a w strefie rodzica może przebywać max 5 opiekunów, którzy mają osłonę ust i nosa i zdezynfekowali ręce.

By młodsi i starsi uczniowie nie mieli ze sobą bezpośredniego kontaktu zdecydowano się przesunąć o 15 minut zajęcia uczniów z klas I-III.

Najmłodsi zaczęli naukę. Wszyscy uczniowie będą mieli własne szafki

W tym roku naukę w najmłodszych klasach rozpoczęło 48 dzieci, które zostały pasowane na uczniów przez dyrektora szkoły - Piotra Kozłowskiego. Wcześniej wicedyrektor Janusz Stawicki przyjął od pierwszaków uroczyste ślubowanie.Wyjątkowo w pierwszym dniu uczniom towarzyszyli rodzice, jednak z uwagi na pandemię w kolejnych dniach rodzice i opiekunowie nie będą mogli swobodnie przemieszczać się po terenie szkoły. By zapewnić bezpieczeństwo dyrekcja zdecydowała się również podzielić rodziców, którzy będą brali udział w wywiadówkach na mniejsze grupy. 

W tym roku pierwszaki odebrały kluczyki do swoich nowych szafek,  dzięki którym nie będą musiały dźwigach wszystkich książek i mogą bezpiecznie przechowywać swoje rzeczy. Nową szatnię udało się wyremontować dzięki pomocy finansowej Gminy Uniejów, a 320 nowych szafek ufundowała firma K-Flex Polska z Wielenina Kolonii, która przeznaczyła na ten cel 40 tysięcy złotych.

Tradycyjnie pierwszego dnia szkoły przy pomniku ,,Pamięci nauczycieli ogniska Uniejów pomordowanych i poległych w walce o wolność Ojczyzny w latach 1939-1945" uczniowie złożyli kwiaty. 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (12)

mama przrdszkolakamama przrdszkolaka

3 6

Wszystko fajnie ale mi dostosowanie szesciolatki dwie grupy powyzej dwadziescia dzieci i plus rodzic w takiej małej szatni kurtka wisi na kurtce, nikt nie przestrzega,wszyscy wchodza razem moze szkola udostepnila jakies pomieszczenie bo to smiechu warte
20:44, 01.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

nauczyciel?nauczyciel?

4 0

Ja proponuje mamie przedszkolaka, by wróciła do szkoły na lekcje polskiego 08:34, 02.09.2020


KarolinkaKarolinka

8 0

Dzieci na placach zabaw chodzą biegają koło siebie a teraz lament bo do szkoły poszły. Najlepiej by w domu siedziały nie uczyły się i jeszcze od państwa brać opiekuńcze. Ludzie nauczyliscie się brać od państwa ale sami nic niechcecie dać. A dzieci jak nie będą chodzić do szkoły to będę brzydko mówiąc *%#)!& Bo czego się nauczą niczego 21:51, 01.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Grypa = Covid Grypa = Covid

2 0

A nie bierdolili w TV że dzieci nie chorują? 02:57, 02.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Covid = GrypaCovid = Grypa

2 0

zresztą czego oni nie mówili... 02:58, 02.09.2020


mama 6-latkamama 6-latka

2 0

szkoła niestety w ogóle nie jest przystosowana dla przedszkolaków. To oni jako najmłodsi powinni mieć wszystko oddzielnie, szatnie , łazienka dla nich to totalna porażka. No niestety K-flex tylko dla szkoły szatnię wyposażył, no cóż kierownictwo się zna. Wszystko pod publiczkę 21:50, 02.09.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

endomoendomo

5 0

Ale szkoła tylko udostępnia lokale dla przedszkola. 23:16, 02.09.2020


RodzicRodzic

1 0

Chyba dobrze, że wyposażył? :) Dla mnie Baja sprawa, że firma z gminy chce coś dać od siebie. 18:29, 07.09.2020


KamilaKamila

5 3

Ludzie to już by chcieli wszystko by im dano na tacy. Kiedyś jak ja chodziłam do szkoły to nic nie dostawalismy. Były stare mapy atlasy i się nauczyliśmy wszystkiego. A teraz każda mamusia chcę by tylko dawali a one brać. Państwo nasze nauczyło i teraz kazdemu się należy. Pamiętam czasy że rodzice nasi skladali się i coś do szkoły się kupował albo rodzice robili. A teraz łapy wyciagaja daj zrób a sami nic nie potrafia zrobić. 16:23, 05.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Odp KamilaOdp Kamila

1 1

Faktycznie jest zauważalna zmiana w podejściu rodziców do nauki ich pociech w szkole itd. Prawda też jest taka, że winą za wszelkie zło i słabe wyniki w pełni obarcza się nauczycieli (dla ścisłości sam nie jestem nauczycielem).
Ale przepraszam. Nie wszyscy tylko chcą brać, a nic w zamian, nie wszyscy tylko wymagają i narzekają, a przy tym mają wywalone tłumacząc się ile to Ja mam na głowie.
Sorry ale tak ogólnie pisząc traktujesz wszystkim jako gorszych od Ciebie. Dla mnie słabe podejście. Ah ciągle tylko słyszę jak to kiedyś było. Wiem Jak było i uwierz mi teraz jest lepiej. Wystarczy wyłącznie normalne zdrowe podejście do życia, a można bardzo dobrze wykorzystać możliwości których kiedyś nie było.
Życzę dobrego dnia :) 18:25, 07.09.2020


Lady DidiLady Didi

2 2

Popieram Kamile. Mamusia to się wszystko należy biora 500 plu wyprawkę 300 plus bon 500 plus to zlozcie się mamusie i kupicie coś do szkoły a nie łapy wyciagacie. Wezcie się za robotę a nie siedzicie całe dnie na placach zabaw pod szkoła i pijecie piwka i palicie fajki. A dzieci na to patrzą i się uczą. 18:05, 06.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Raz dwa trzyRaz dwa trzy

1 1

Święte słowa! 12:18, 07.09.2020


REKLAMA
REKLAMA