Zamknij
REKLAMA

Jest umowa na przebudowę targowiska przy ul. Dąbskiej

18:45, 15.09.2020 | materiał partnera
Skomentuj Urząd Miasta w Uniejowie
REKLAMA

3 września burmistrz Józef Kaczmarek oraz Robert Pleśnierowicz, reprezentujący firmę DROMEX z Koźminka, podpisali umowę na przebudowę targowiska przy ul. Dąbskiej w Uniejowie. Uporządkowanie terenu, długo wyczekiwane zarówno przez handlarzy jak i mieszkańców, robiących tu czwartkowe zakupy dojdzie wreszcie do skutku.

W postępowaniu przetargowym złożono trzy oferty. Najkorzystniejsza, na kwotę 1 897 890,00 zł pochodzi od  wspomnianej we wstępie Firmy Handlowo-Usługowej DROMEX Roboty Drogowo-Budowlane Robert Pleśnierowicz z Koźminka. Niewiele wyższą kwotę za wykonanie prac zaproponowało konsorcjum firm z Uniejowa (PHU Wiesława Łuczak, Jan Łuczak i LuKpol – Krzysztof Łuczak): 1 959 267,00 zł. Trzecia najdroższa spośród przedłożonych ofert pochodzi od firmy SORTED z Piaseczna – to kwota 2 846 220,00 zł.

Zadanie inwestycyjne obejmuje kompleksową przebudowę istniejącego placu, wydzielenie chodników, miejsc postojowych, dróg manewrowych oraz utwardzonych miejsc handlowych z zadaszeniami markizami. W ramach planowanej inwestycji zostaną urządzone i utwardzone miejsca do handlowania. Projekt zakłada powstanie ok. 80 nowych stanowisk handlowych, z których większość będzie zadaszona. Posłużą do tego rozkładane markizy.

Teren zostanie na nowo zagospodarowany – pojawi się parking z nawierzchnią z kostki betonowej, drogi manewrowe oraz zjazdy. Targowisko będzie otoczone ogrodzeniem panelowym z wejściem na teren poprzez furtki oraz wjazdem przez jedną z 3 bram przesuwanych automatycznie. Na nowym targowisku staną wiaty śmietnikowe i kontener sanitarny wraz z przyłączeniem do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Na terenie targowiska zostaną wykonane trawniki i zieleńce. Całość dopełni oświetlenie fotowoltaiczne.

Ze względu na zbliżającą się uroczystość Wszystkich Świętych, wykonawca rozpocznie prace wymagające użycia ciężkiego sprzętu dopiero po 4 listopada br., tak by plac mógł służyć jako parking dla osób odwiedzających i porządkujących groby na cmentarzu parafialnym w Uniejowie. Termin wykonania prac, zawarty w umowie, przewiduje się na połowę sierpnia 2021 r.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, w ramach zamówienia wykonawca dostarczy obecne altany handlowe do wskazanych miejscowości na terenie gminy Uniejów: Brzozówka, Czepów, Zaborów, Wielenin Kol., Skotniki, Góry, Pęgów, Hipolitów, Lekaszyn, Rożniatów, Rożniatów Kol., Kozanki Wielkie, Dąbrowa, Brzeziny, Kuczki.

Inwestycja jest realizowana przy wsparciu środków unijnych Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

(MB)

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA